Obec přátelská rodině 2019

Typ: náš tip
Police zvítězily v celorepublikové soutěži "Obec přátelská rodině 2019 a obdržely 500 000 Kč na prorodinné aktivity.

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vítěze soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům 2019“. V rámci této soutěže byly v pěti kategoriích oceněny obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky. V letošním druhém ročníku soutěže bylo mezi vítěze rozděleno více než 18 milionů korun na podporu těchto projektů. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) předala oceněným diplomy a symbolické šeky na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo v pražském Hrzánském paláci v úterý 25. června 2019.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 37 obcí v 5 kategoriích, rozdělených podle počtu obyvatel. Soutěže se mohou účastnit všechny obce, města, statutární města a městské části z celé České republiky.

Police zvítězili v I. kategorii do 1000 obyvatel a získaly finanční odměnu ve výši 500 000 Kč.

Tabulka vítězů
Aktivity na které se obec zaměřila vzešly z výsledků dotznikoveho šetření při zpracování Koncepce rodinné politiky obce Police a potřeb spolků a MŠ a ZŠ Police. Dojde tak k výsadbě nové zeleně, výrobě slaměného betléma v životní velikosti a vánoční stromeček bude ozdoben novým osvětlením s flash efekty.

Do jídelny mateřské a základní školy se pořídí nové stoly a židle, dále se pro děti zakoupí také didaktická dřevěná polikarpová stavebnice.

Kulturní sál se vybaví novými židlemi a stoly, zakoupí se taky 4 ks party stanů a 10 ks pivních setů, které si mohou půjčit spolky pro kulturní, sportovní a jiné akce pořádané pro veřejnost a občany. Dále bude doplněn obecní mobiliář - lavičky, odpadkové koše včetně zásobníků se sáčky pro pejskaře a taky posezení k víceúčelovému hřišti.

Spolu s přihláškou se v dubnu tohoto roku zpracovala poměrně náročná žádost o poskytnutí neinvestiční dotace spolu s četnými přílohami a dokumenty - Koncepce rodinné politiky obce Police na období 2019 - 2023, analýza rizik, analýza udržitelnosti a SWOT analýza. Na základě bodového hodnocení obec získala 1. místo.

Mgr. Karolína Holl, DiS.

zpracovatel žádosti a koordinátor projektu

Vytvořeno: 26. 6. 2019
Poslední aktualizace: 2. 7. 2019 12:45