Státní fond rozvoje bydlení

Účelem Státního fondu rozvoje bydlení a jeho veřejným posláním je podporovat rozvoj bydlení v České republice v souladu s Koncepcí bytové politiky do roku 2020, schválenou vládou České republiky, a podporovat též udržitelný rozvoj obcí, měst a regionů v souladu s veřejným zájmem. Koncepce bytové politiky státu je založena na předpokladu bydlení jako sdílené odpovědnosti jednotlivce s nezastupitelnou rolí státu

Program 150

Žadatel

Žádat o úvěr mohou manželé, z nichž alespoň jeden nedovrší v roce podání žádosti věk 36 let. Žádat může také samoživitel či samoživitelka, kteří mají v péči nezletilé děti, a opět v roce podání žádosti nedovrší věku 36 let. Dále žadatel musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem bytového domu, rodinného domu, kde chce stavební práce realizovat, či členem bytového družstva a zároveň nájemcem bytu, který chce modernizovat.

Postup a proces žádosti

Písemné žádosti lze podávat osobně či poštou na obou pracovištích SFRB. Po podání úplné žádosti provede SFRB kontrolu účelu stavebních úprav a zda jsou v souladu s NV č. 28/2006 Sb. a souvisejícím pokynem, a kontrolu všech doložených dokladů. Pokud budou k dispozici finanční prostředky v programu, bude žadateli zaslána k podpisu úvěrová smlouva. Lhůta pro vyřízení úplné žádosti a zaslání smlouvy je do 60 dnů.

Aktuální stav programuStav programu

Žádosti do Programu 150 jsou přijímány kontinuálně.

Rozpočet SFRB na programy pro podporu bydlení byl Poslaneckou sněmovnou schválen v prosinci 2017.

Částka 150 000 Kč je určena na 1 žadatele. Na rekonstrukci a modernizaci bytu či rodinného domu lze žádat i o částku nižší.

• V roce 2017 bylo přijato 71 žádostí za více než 10,58 mil. Kč.
  • Bylo uzavřeno 76 smluv za 11,1 mil. Kč.
  • Do roku 2018 přechází 12 žádostí za 1,8 mil. Kč.

PROGRAM 150 je otevřen. Dokumenty ke stažení zde

_____________________________________________________________________________________________

Program 600

Žadatel

Osoby mladší 36 let pečující o dítě do 6 let, které v době podání žádosti o úvěr nejsou vlastníky ani spoluvlastníky obydlí, ani nájemci družstevního bytu.

Postup a proces žádosti

Žádosti lze podávat písemně, osobně či poštou na obou pracovištích SFRB. Po podání žádosti provede SFRB kontrolu doložených dokladů, zda jsou v souladu s NV 100/2016 Sb. Pokud budou k dispozici finanční prostředky v programu, bude žadateli zaslána k podpisu úvěrová smlouva. Lhůta pro vyřízení úplné žádosti a zaslání smlouvy je do 30 dnů.

Aktuální stav programuAktuální stav

Žádosti do Programu 600 jsou přijímány kontinuálně.

Rozpočet SFRB na programy pro podporu bydlení byl Poslaneckou sněmovnou schválen v prosinci 2017.

• V roce 2017 bylo přijato 43 žádostí za více než 23,6 mil. Kč.
  • Bylo uzavřeno 31 smluv za 16,9 mil. Kč.
  • Do roku 2018 přechází 10 žádostí za 5,5 mil. Kč.

PROGRAM 600 je otevřen. Dokumenty ke stažení zde

Právní poradna

Potřebujete poradit?

Chcete rekonstruovat rodinný či bytový dům? Chystáte se stavět?

Vyberte si vhodnou státní podporu podle vaší potřeby.

Formuláře

Potřebujete zaplatit daň z nemovitosti, přihlásit se k trvalému pobytu nebo požádat o pomoc v hmotné nouzi? Odkazy na webové stránky s formuláři týkajícími se bydlení najdete v přehledu na této straně. Mnohé z nich lze rovnou vyplnit a odeslat on-line.

Datum vložení: 22. 1. 2018 15:57
Datum poslední aktualizace: 23. 1. 2018 7:50