Obec přátelská seniorům 2020

Typ: náš tip
Police zvítězily v celorepublikové soutěži "Obec přátelská seniorům 2020 a obdržely 500 000 Kč na proseniorské aktivity.

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vítěze soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům 2020“. V rámci této soutěže byly v pěti kategoriích oceněny obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky. V letošním třetím ročníku soutěže bylo mezi vítěze rozděleno více než 15,5 milionů korun na podporu těchto projektů. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) předala oceněným diplomy a symbolické šeky na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo v pražském Lichtenštejnském paláci v úterý 23. června 2020.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 82 obcí v 5 kategoriích, rozdělených podle počtu obyvatel. Soutěže se mohou účastnit všechny obce, města, statutární města a městské části z celé České republiky.

Police zvítězily v I. kategorii do 1000 obyvatel a získaly finanční odměnu ve výši 500 000 Kč.

Díky výhře dojde k otevření nového kontaktního centra pro seniory - Polické SeniorINFO, které zahájí svůj provoz vernisáží výstavy "Police v obrazech času" a křestem miniknihy svatebních fotografií občanů Polic. Dále budou financovány vzdělávací a kulturní aktivity nejen pro seniory, ale pro všechny občanny. Dojde také k společné výsadbě 2 trvalkových záhonů a stromů. Na tradičním vánočním posezení pak budou vylosováni a odměněni 3 senioři, kteří odevzdají vyplněné motivační SeniorKARTY s minimálním počtem 20 bodů, které sbírali během roku 2020.

Aktivity, na které se obec zaměřila, vzešly z výsledků dotazníkového šetření při zpracování Koncepce stárnutí obce Police na období 2020 - 2024.

Spolu s přihláškou se zpracovala poměrně náročná žádost o poskytnutí neinvestiční dotace spolu s četnými přílohami a dokumenty - Koncepce stárnutí obce Police na období 2020 - 2024, analýza rizik, analýza udržitelnosti a SWOT analýza. Na základě bodového hodnocení obec získala 1. místo.

Vytvořeno: 6. 8. 2020
Poslední aktualizace: 16. 9. 2020 13:41