Hlášení rozhlasu 18. 3. 2020

Typ: koronavirus | hlášení rozhlasu
Informujeme občany, že přístup do budovy obecního úřadu po dobu otevírací doby pro veřejnost bude umožněn výhradně na základě předchozího telefonického nebo e-mailového objednání. Občané budou objednáváni pouze k vyřízení neodkladných záležitostí.
S platností od dnešního dne je zavedeno v linkových autobusech jízdné zdarma. Cestující budou v autobusech nastupovat pouze zadními dveřmi, zároveň budou povinni použít roušky nebo podobné ochranné prostředky.
Z důvodu vyhlášené celostátní karantény informujeme občany starší 70 let, aby v případě potřeby zajištění léků a nákupu potravin kontaktovali Obecní úřad na telefonním čísle 571 637 200.
Vláda české republiky schválila povinné nošení roušek na veřejnosti, rovněž vstoupí platnost nové opatření pro nákupy v obchodech. Potraviny, drogerie a lékárny budou mezi desátou až dvanáctou hodinou vyhrazeny pouze důchodcům nad 65 let. V ostatních časech mohou do obchodu všichni.
Vláda vyzývá, aby občané dodržovali stanovená opatření především zákaz vycházení kromě cest do práce a na nákup.

Vytvořeno: 18. 3. 2020
Poslední aktualizace: 20. 3. 2020 10:19