Jak zacházet s rouškou?

Chcete zůstat zdraví a nenakazit se? Chraňte se, noste roušku. Aby byla funkční, je třeba ji nosit správně a pečovat o ni.

Rady, jak nosit roušku a pečovat o ni

·         Před prvním použitím si látkovou roušku vyperte a vyžehlete.

·         Používání roušky je efektivní pouze v kombinaci s častým mytím rukou teplou vodou a mýdlem nebo dezinfekčními prostředky na bázi alkoholu.

·         Před nasazením roušky si umyjte ruce.

·         Rouškou si zakryjte nos i ústa a ujistěte se, že mezi obličejem a rouškou nejsou mezery.

·         Během nošení se roušky nedotýkejte.

·         Jakmile je rouška vlhká, vyměňte ji za jinou.

·         Pokud se pohybujete někde, kde je více lidí (např. obchod) po návratu domů roušku vyměňte.

·         Roušku sundávejte zezadu, roušku ihned vyhoďte do uzavíratelného koše a pořádně si umyjte ruce teplou vodou a mýdlem (alespoň po dobu 30 vteřin).

·         Roušku perte min. na 60 stupňů, nejlepší sterilizace roušky - nechat v hrnci s vodou povařit 5 min.

·         Poté roušku ještě přežehlete ideálně parní žehličkou nebo na nejvyšší stupeň žehličky bez páry. Žehličku pak nezapomeňte vypnout.

·         V domácím prostředí roušku nosit nemusíte.

Datum vložení: 25. 3. 2020 7:11
Datum poslední aktualizace: 25. 3. 2020 8:16