Obec přátelská rodině 2021

Obec přátelská rodině 2021 1

Obec Police bude už potřetí oceněna v celorepublikové soutěži "Obec přátelská rodině 2021", kdy letos získala 3. místo a obdrží 175 000 Kč na prorodinné aktivity.

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo soutěž „Obec přátelská rodině a seniorům 2021“. V rámci této soutěže byly v pěti kategoriích oceněny obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky.

Po úspěchu v roce 2019, kdy Police vyhrály 1. místo
v kategorii "Obec přátelská rodině 2019" a v roce 2020, kdy obec vyhrála 1. místo v kategorii "Obec přátelská seniorům 2020" jsme se znovu přihlásili
do kategorie zaměřené na prorodinné aktivity.

A i letos se těšíme velkému úspěchu! Police získaly 3. místo v I. kategorii do 600 obyvatel a získaly finanční odměnu ve výši 175 000 Kč.

Z výhry bude financována nová tradice, kdy rodiče od tohoto roku po vítání občánků na podzim zasadí svému dítku strom narození a postupně vznikne nová "Alej života". Dále dojde k vysazení stromu rodiny, který si děti budou moci každý rok na Vánoce ozdobit vlastnoručně vyrobenými ozdobami a bude doplněno i osvětlení vánočního stromu. Po úspěchu se slaměným betlémem vznikne nová postava – Vánoční anděl Polic, u kterého bude možné poslat dopis Ježíškovi. Díky zakoupení kostýmů Mikuláše, čerta a anděla bude oživena tradice této výpravy.

V rámci obce, zejména na pařezech starých lip, které musely být z důvodu špatného zdravotního stavu pokáceny, budou umístěna dřevěná řezbovaná zvířátka, která oživí celé Police a zároveň budou plnit funkci vzdělávací i zábavnou.

V létě se navíc uskuteční pohádková hra Putování s vílou Poličkou. Děti dostanou pohádkovou mapu Polic s vyznačenou trasou a budou plnit úkoly, luštit šifry, hádat hádanky a hledat poklad.

Aktivity, na které se obec zaměřila, vzešly z výsledků dotazníkového šetření při zpracování Koncepce stárnutí obce Police a strategického dokumentu Program rozvoje obce Police.

Spolu s přihláškou se v únoru tohoto roku zpracovala poměrně náročná žádost o poskytnutí neinvestiční dotace spolu s analýzou rizik, analýzou udržitelnosti
a SWOT analýzou. Na základě bodového hodnocení obec získala 3. místo.

Mgr. Karolína Holl, DiS.,

zpracovatel žádosti a koordinátor projektu

Datum vložení: 1. 7. 2021 7:56
Datum poslední aktualizace: 29. 12. 2021 8:01