Hlášení rozhlasu ze dne 24. 12. 2020

Vánoční hlášení

Drazí a milí spoluobčané,

kdykoli slyšíme slovo Vánoce - vždy se nás zmocňuje zvláštní nálada. V našich myslích se vynořuje představa vánočního stromku, na kterém se třpytí různé ozdoby a kolem něj jsou shromážděni všichni ve zvláštní slavnostní náladě. Vzduch bývá prosycen pryskyřičnou vůní jehličí a v tyto dny jsou si srdce lidská tak blízká, jako nikdy předtím.

Vždyť jsou Vánoce, svátky radosti a míru, svátky lásky a přátelské pohody, naplněné starými pověstmi a bájemi, zvyky a koledami.

Dnes v tyto dny právem zdůrazňujeme lidskost, vztah člověka k člověku, vzájemnou důvěru jednoho k druhému, opravdové pochopení a úctu.

Žádné svátky nenaplňují lidská srdce takovou pohodou, jako právě Vánoce.

Vám všem, drazí spoluobčané, kteří mě dnes posloucháte, přeji jménem Kulturní a sociální komise z celého srdce příchod pohody, míru a štěstí. Neboť nejen v tento den žije člověk touhou po lásce a porozumění, ale je mnoho dní příštích, v nichž člověk potřebuje blízkost druhých. Kéž toto přání se vám všem splní a je posilou v dalším životě, abychom opět za rok se v tyto dny ve zdraví shledali.

Markéta Stříteská, předsedkyně Kulturní a sociální komise

Datum vložení: 24. 12. 2020 12:00
Datum poslední aktualizace: 24. 12. 2020 12:00

OBEC

Dnes je 26.1.2021

Svátek má Zora

Zítra má svátek Ingrid

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Není-li leden mokrý, sudy vinařů se naplní.

Na svatého Polykarpa plná sněhu každá škarpa.