Police - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Euroklíč

Euroklíč 1

Euroklíč můžete získat na Městském úřadě ve Valašském Meziříčí

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR poskytuje cílovým skupinám (osobám se zdravotním postižením, osobám nemocným) tzv. Euroklíče. Euroklíč zajišťuje rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických zařízení (veřejné toalety, plošiny, výtahy apod.) osazených jednotným Eurozámkem. Ve Valašském Meziříčí se zatím jedná o tři místa: městská knihovna (toaleta), nádraží ČD (toaleta a plošiny) a obchodní dům Kaufland (toalety).

Euroklíč lze nově získat na Městském úřadě ve Valašském Meziříčí:

Odbor sociálních věcí, oddělení sociální práce a sociálních služeb

Kateřina Kalčáková, tel. 571 674 588, 727 872 409, e-mail: kalcakova@muvalmez.cz,

Zašovská 784, Valašské Meziříčí, 4. patro, kancelář č. 413

Klíč mohou obdržet držitelé průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P a osoby s vyjmenovaným onemocněním (diabetik, stomik, onkologický pacient, člověk trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty: Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou; a močovými dysfunkcemi).

Pro vydání klíče je třeba předložit občanský průkaz či jiný doklad totožnosti, průkaz TP, ZTP, ZTP/P nebo čestné prohlášení o typu postižení (např. diabetik, stomik, onkologický pacient apod.).

Další informace k Euroklíči: www.euroklic.cz

Datum vložení: 21. 6. 2021 12:38