Police - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Výsledky Tříkrálové sbírky 2024

Výsledky Tříkrálové sbírky 2024 3

V Policích se vykoledovalo 27.675,- Kč

Tříkrálová sbírka 2024 je sečtena. Do kasiček bylo darováno 3 326 571,- Kč, prostřednictvím Online kasičky 15 583,- Kč a na sbírkovém účtu vč. QR plateb  5 945,- Kč (částky jsou uvedeny k 11. 1. 2024).

Celkový výsledek Tříkrálové sbírky 2024 je 3 348 099,- Kč.

Vedení Charity Valašské Meziříčí upřímně děkuje všem, kteří se do koledování jakýmkoliv způsobem zapojili.

Velké poděkování patří koordinátorům a organizátorům v obcích a městech v našem regionu, bez kterých by nebylo v našich silách vše zvládnout.

Moc děkujeme více než 1 600 koledníkům, kteří vytvořili 411 skupinek a i v nevlídném deštivém počasí přinesli požehnání do domácností a prosili o příspěvek pro potřebné.

Děkujeme rovněž obcím, městům, farnostem a školám za vstřícnost a ochotu při realizaci této sbírky. A dále děkujeme také obcím, firmám a společnostem, které sbírku finančně a materiálně podpořily (MP Krásno, a.s., Váhala a spol. s r.o., Pekárna Lešňanka s. r. o., Penzion Staré časy, Obec Valašská Bystřice a další).

A především děkujeme všem dárcům, kteří opět otevřeli koledníkům dveře a také svá srdce. Děkujeme za vaše dary, které pomohou tam, kde je to potřeba.

Díky Vaší solidaritě a ochotě pomáhat budeme moci v letošním roce

• podpořit provoz Centra sociálně – materiální pomoci a finančně a materiálně pomoci lidem v krizové situaci,
  • dofinancovat pořízení automobilu pro Sociální rehabilitaci Amika,
  • vybudovat přístupový a kamerový systém v Domě pokojného stáří,
  • a vyměnit zárubně a dveře na Azylovém domě pro matky s dětmi.

Výnos sbírky je rozdělen podle předem daného klíče:

65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly (v olomoucké arcidiecézi z rozhodnutí ředitelů v roce 2003 organizátoři ponechávají 7 % v tzv. krizovém a nouzovém fondu na pomoc charitám a potřebným při nepředvídaných situacích v arcidiecézi, např. živelné katastrofy atp.), 15 % je určeno na velké diecézní projekty, 10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech, a na pomoc v zahraničí, 5 % využije na své projekty Charita Česká republika, 5 % tvoří zákonné režie sbírky.

Vše o Tříkrálové sbírce můžete najít na webových stránkách Charity Valašské Meziříčí (Sbírka v roce 2024 - Charita Valašské Meziříčí) a jejím facebooku (Charita Valašské Meziříčí), nebo na webu Tříkrálové sbírky (https://www.trikralovasbirka.cz).

Ještě jednou všem srdečně děkujeme, velmi si darů, podpory a přízně vážíme.

S úctou

Ing. Jiří Gavenda, ředitel