Motýlí keř a domeček

MŠ a ZŠ Police obdržela v rámci realizace projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II motýlí keř a dřevěný motýlí domeček

V rámci aktivity na podporu rozvoje čtenářské gramotnosti a pregramotnosti probíhal minulý týden na téma hmyz a realizoval se čtenářský blok "S písmenky" aneb rodiče čtou dětem.

MŠ a ZŠ Police stejně jako dalších 22 mateřských školek zapojených do projektu obdržela v rámci této aktivity na školní zahradu motýlovník či motýlí keř  - Komuli Davidovu v nejbarevnější variantě Flower Power. Pro motýly je neodolatelná jeho vůně, navíc se jedná o nálpadně květoucí keř. V létě se tak stává nejen magnetem pro motýly, ale také atraktivním solitérem, který oživí školní zahradu.

Aby se motýli mohli přes rok bezpečně ukrýt nebo odpočinout a v zimě přezimovat, dostali jsme na školní zahradu taky dřevěný motýlí domeček. Na jaře bude sloužit k odpočinku například lišajům, kteří k námlétají až ze severní Afriky, kde přezimují. Babočky a další denní motýli rovněž nepohrnou úkrytem před nepohodout. V zimě bude skvělým zimovištěm také pro brouky, kteří tak budou moci chladné roční období pohodlně přečkat.

Motýl je velice prospěšný hmyz a instalací domečku MŠ a ZŠ Police přispěje k ochraně přírody a zasadí se také o rovnováhu a pestrost živočichů v okolí. A pro děti bude tento environmentální prvek přínosný, protože budou moci pozorovat fascinující mikrosvět na zahradě a přitom se učit mnoho zajímavého o přírodě a koloběhu života.

Oba tyto prvky byly zakoupeny v rámci aktivity na podporu rozvoje čtenářské gramotnosti a pregramotnosti - "S písmenky za hmyzáky" aneb rodiče čtou dětem v rámci realizace projektu Místní akční plán rozvoje vdělávání ve Valašském Meziříčí II, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008594

Datum vložení: 14. 5. 2019 12:01
Datum poslední aktualizace: 14. 5. 2019 12:22