Zprávičky z naší školičky

říjen 2021

Na každém kroku nás straší zprávy o opětovném zhoršování se epidemiologické situace. Z naší školy pro vás máme jen samé pozitivní zprávy o tom, že užíváme společných dnů ve škole v plné míře.

Se žáky 3. a 4. ročníku jsme uskutečnili 7. 10. plánovanou exkurzi do našeho hlavního města.  Od hlavního nádraží přes Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most až na Pražský hrad jsme zvládli pěšky nachodit 14 kilometrů a do Polic jsme se vrátili v pozdních hodinách unavení, ale spokojení.

Ve středu 13. 10. se žáci naší školy zúčastnili projektového dne v muzeu ve Vsetíně, kde jsme se dozvěděli plno zajímavostí o starých řemeslech. Také jsme navštívili vsetínskou hvězdárnu, kde nás čekal program o naší Sluneční soustavě.

Ve stejný den proběhlo v MŠ Tvořivé podzimní odpoledne. Do tvoření z přírodnin se zapojili tatínci, děti i maminky. Překrásné výtvory nám až do konce měsíce zdobily prostory naší šatničky. Akce proběhla v přátelské atmosféře a už teď se těšíme na další setkání při lepidlech, tavných pistolích, nůžkách a jiných věcech potřebných k vyrábění.

Ve čtvrtek 21. 10. jsme se společně se ZŠ i MŠ vydali do Valšovic. Program projektového dne, který pro nás připravili pedagogové Střední lesnické školy Hranice, byl plný her, zajímavostí a informací o lese, o práci se dřevem a o sázení stromů.

Poslední akcí, kterou jsme se rozloučili s měsícem říjnem, byl už tradiční Pochod broučků. V úterý 26. 10. před podzimními prázdninami jsme se v podvečer sešli i s rodiči, bývalými žáky a rodinnými příslušníky před školou vybaveni lampióny
a lucerničkami. S broučky a beruškami jsme se před zimou rozloučili čtením úryvku z knihy Broučci, hrou na flétnu a ohňostrojem.

Školní družina

Měsíc říjen se nesl v duchu různých aktivit i v naší školní družině. 14. a 15. 10. jsme využili krásného větrného podzimního počasí a obě družinová odpoledne jsme věnovali pouštění draků.  19. 10. jsme v rámci Mezinárodního dne zvířat (oficiální datum bylo již 4. 10.) navštívili Minizoo ve Valašském Meziříčí, kde jsme s dětmi viděli například lamy, dikobraza, nandu a další zvířata.
21. 10. jsme se pustili do pečení máslových a perníkových sušenek. Poslední akcí tohoto měsíce byl, jak jinak než Halloween. Všichni jsme se převlékli do strašidelných masek a celé halloweenské odpoledne se neslo v duchu tance, her a pojídání dobrot, které připravili naši úžasní rodiče. Touto cestou všem rodičům ještě jednou moc děkujeme.

Datum vložení: 11. 11. 2021 12:53
Datum poslední aktualizace: 11. 11. 2021 12:56