Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj prosinec 2021

Krásný adventní čas všem.. Přání, které jsme se žáčky a dětmi naší školy chtěli předat připraveným vystoupením první adventní neděli u rozsvíceného stromečku. Bohužel nám v tom zabránily plané neštovice a zhoršující se epidemiologická situace.

I ostatní akce a exkurze, například návštěvu knihovny ve Valašském Meziříčí, besedu s hasiči a canisterapii jsme museli odložit na příznivější dobu. Ale pořád se setkáváme ve školních lavicích, ať už osobně nebo díky internetovému připojení, a to je to hlavní..

Ve školní družině využili žáci s paní vychovatelkou předadventní čas k tvoření pro radost. Díky zapojení do projektu Jsem laskavec a spolupráci s diakonií Citadela ve Valašském Meziříčí vyrobili a nazdobili pro babičky a dědečky krásné lucerničky.

Na svatého Martina si zase udělali radost sami sobě pečením svatomartinských rohlíčků.

Snad nikde čas neletí tak rychle, jako v Mateřské škole. Jako by to bylo včera, kdy naši "malošci" přišli do školičky poprvé. Teď už jsou "velcí" a každodenní setkávání s kamarády berou jako samozřejmost. A tak se s přirozenou dětskou radostí a zvídavostí v měsíci listopadu zúčastnili hned tří projektových dnů. Za první dva dny patří naše poděkování manželům Pavelkovým, kteří pro nás připravili pěkné programy: Jak se fotí drak a Vůně dřeva. O zdravém životním stylu a přírodě kolem nás se děti měly možnost poučit při

projektovém dnu Zdravík, který proběhl ve třídě naší mateřské školy 23.11.2021. Teď už děti očekávají zejména dvě návštěvy. Mikuláše s jeho družinou a pak, povede-li se vánoční kouzlo, i Ježíška.

V závěru bychom chtěli velice poděkovat panu Martinu Mikulenkovi, který dětem ve školce věnoval dárky pod stromeček.

Kolektiv zaměstnanců školy

Datum vložení: 6. 12. 2021 15:03