Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj leden 2022

V měsíci prosinci se v naší škole uskutečnilo plno tradičních akcí, spojených s časem adventním.

Na svátek svatého Mikuláše navštívila naši školu Mikulášská družina. Mikuláš s andělem a čertem potěšili děti ve školce i ve škole. A ani letos si nikoho čert s sebou do pekla neodnesl.

V úterý 21. 12. se žáci školy vydali na Kozaru nadělovat dobroty zvířátkům. A jelikož nás celou cestu doprovázelo nejen sluníčko, ale i mráz, byli jsme rádi, že se můžeme zahřát u roztopených kamen. Moc děkujeme panu Gardianovi a mysliveckému sdružení za poskytnutí zázemí v myslivecké chatě.

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si ve škole užili vánoční besídku. Pouštění lodiček, rozkrojení jablíčka, házení střevícem, zpívání koled a zapalování prskavek jsme letos obohatili o zajímavé vánoční pokusy. Nechybělo ani rozdávání dárků a ochutnávka cukroví, které napekly šikovné maminky.

I v mateřské škole proběhlo vánoční dopoledne. V úterý 21. 12. se děti sešly ve školce u vánočního stromečku, ochutnaly cukroví, které donesly maminky, připomněly si různé tradiční zvyky a obyčeje a rozdaly si dárky.

Na druhý den čekal děti výlet do lesa, kde nazdobily stromeček dobrotami pro zvířátka.

Také v naší školní družině se v měsíci prosinci odehrávalo mnoho aktivit. Děti nacvičovaly vánoční besídku, zpívaly koledy, tvořily ozdoby na venkovní vánoční stromeček, který je umístěný na točně a protože nám venku krásně nasněžilo, trávili jsme právě tam mnoho času a užívali si radovánek spojených se sněhem. Nezapomněli jsme také na zdobení perníčků tak trochu netradičním způsobem.

Všem dětem, žákům, rodičům a přátelům školy přejeme krásný nový rok,  plný spokojenosti, pohody a radosti, štěstí a zdraví. Velmi děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že se z ní budeme těšit i v novém roce.

Kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Police

Datum vložení: 3. 1. 2022 11:40