Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj březen 2022

Dlouho jsme odolávali. Ale v měsíci lednu se i naše škola musela potýkat s covidovou situací. Z důvodu karantén a izolací bylo proto nutné omezit provoz mateřské školy, na několik dní zrušit provoz školní družiny i školní jídelny a koncem ledna vyhlásit ve škole ředitelské volno. I přesto jsme nadále pokračovali ve výuce a alespoň jsme si vyzkoušeli, jak zvládáme distanční výuku, která po dohodě s rodiči probíhala i v době ředitelského volna.

Ve čtvrtek 19. 1. 2022 se podařilo uskutečnit jedinou akci v měsíci – návštěvu pana trenéra fotbalu, který měl pro žáky školy připravený bohatý program plný pohybových her a také povídání o zdravé výživě.

V měsíci únoru po jarních prázdninách jsme se se žáky školy vydali bruslit na zimní stadion do Valašského Meziříčí. I když některé děti stály na bruslích poprvé v životě, snaha a nadšení stát se novým šampionem v bruslení nechyběla nikomu z nich. J

V pátek 25. 2. proběhla „škola na zkoušku“. Ve školních lavicích jsme přivítali naše milé předškoláčky z mateřinky, aby se seznámili se školním prostředím. Jejich nejistota a strach velice brzy zmizela, a to i díky našim prvňáčkům, kteří se malých návštěvníků ze školky ujali.

Se školní družinou jsme se v prvním měsíci tohoto roku vydali na prohlídku místní kaple, kterou nás provedla paní Marie Černochová.

Dále jsme uskutečnili návštěvu Muzea valašských strašidel ve Valašském Meziříčí. Téma Muzeum nás ve školní družině doprovázelo převážnou část měsíce ledna, jelikož jsme se opět zapojili do mezinárodní dětské výtvarné soutěže v Lidicích, kdy děti výtvarně ztvárňovaly svou představu muzea dle vlastní fantazie.

V pondělí 28. 2. jsme si s dětmi v rámci naší školní družiny uspořádali karneval. Odpoledne plné her jsme si náramně užili i díky rodičům, kteří nám připravili bohaté občerstvení.

V mateřské škole se od 14. 2. do 18. 2. 2022 konala „školkiáda“ – zimní sporty bez sněhu. Vítězem se stal každý, kdo se her a soutěží zúčastnil s chutí a s úsměvem na rtech.

Ve středu 16. 2. byl pro děti ve školce připraven projektový den s názvem Práce a hry s keramickými materiály. Paní keramička dětem ukázala různé keramické materiály a nástroje a seznámila je s keramickými činnostmi. V průběhu projektového dne si každé z dětí vyrobilo hliněného ptáčka na památku.

V pondělí 23. 2. se v mateřské škole místo dětí objevily samé pohádkové bytosti. Nechyběly princezny, zvířátka, víly, piráti, draci, kouzelnice ani loupežníci.

V závěru bych chtěla velmi poděkovat zaměstnancům školy, žákům, dětem a rodičům za perfektní zvládnutí nastalé situace v důsledku epidemie, za vstřícnost a pochopení.

Mgr. Lucie Kristová, ředitelka školy

Datum vložení: 8. 3. 2022 8:09