Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj duben 2022

Zprávy ze školy

S probouzejícím se jarem se i v našich žáčcích probouzí větší chuť poznávat, učit se, tvořit, malovat, sportovat a užívat si každou chvilku nejen ve školních lavicích, ale i mimo ně …

Ve středu 2. března školáci navštívili městskou knihovnu ve Valašském Meziříčí. Program s názvem „Kamil neumí létat“ byl plný zajímavostí o životě ptáků.

Od 8. března každé úterý probíhá na krytém bazénu ve Valašském Meziříčí plavecká výuka pro žáky 3. a 4. ročníku a předplavecká výuka pro předškoláčky a starší školkáčky. Plavání potrvá do 10. května.

Ve čtvrtek 17. března jsme v rámci Dne vody navštívili místní čističku odpadních vod. Pan Roman Štochel, kterému velmi děkujeme za jeho ochotu a čas, předal žákům velice zajímavé informace o jejím fungování.

28. 3. navštívil naši školu pan fotograf, aby školkáčky i školáky pro vzpomínku na letošní školní rok vyfotil, jak jinak, než v jarních kulisách.

A ještě "BOREC NA KONEC"! Ve středu 30.3. za námi dorazil již podruhé fotbalový trenér pan Ondra, na jehož sportovní dopoledne s fotbalem se těšíme úplně všichni. Učitelky, kluci, holky, všichni z naší školy i školky.

Ve školní družině jsme se v měsíci březnu věnovali hlavně přípravám na velikonoční jarmark. Ale neopomněli jsme ani příchod jara a díky přejícímu počasí vyrážíme často ven. 22. 3. byl Světový den vody, a proto jsme s dětmi vyrazili k pramenu potoka, kde jsme si o vodě popovídali.

Zprávy ze školky

Někdy nám dny utečou, ani nevíme jak. Sotva se po probuzení rozkoukáme, než vše uvidíme a prozkoumáme, už je tu večer. A přesně tak nám v naší MŠ utíkají nejen celé dny, ale i měsíce. Jako třeba BŘEZEN.

První březnové dny jsme přivítali akcí k MDŽ, kdy jsme si jedno příjemné odpoledne spolu s rodiči vytvořili technikou pískování veselé jarní obrázky.

Ve středu 2. března jsme si s panem Chumchalem, zástupcem pobočky ČSOP – Choryňská stráž, uspořádali Projektový den ve výuce s názvem Ptačí kamarádi. Zde jsme se o ptácích dozvěděli hodně zajímavostí a vyzkoušeli jsme si různé naučné přírodovědné hry.

A protože už nejsme žádná mimina, troufli jsme si ve středu 16. března také na návštěvu kina s představením pro MŠ ve Valašském Meziříčí. Zvládli jsme se projet hned dvěma dopravními prostředky, autobusem i vlakem. A také jsme zjistili, že spolu s námi existují ve Valmezu a okolí i jiné školky se spoustou dětí.

Mgr. Lucie Kristová, ředitelka školy

Datum vložení: 4. 4. 2022 15:58
Datum poslední aktualizace: 4. 4. 2022 16:03

ZŠ a MŠ