Zprávičky z naší školičky

červen 2022

Zprávy ze školy

V měsíci květnu jsme kromě učení ve škole nasbírali plno zážitků, poznatků a zajímavostí i mimo školní lavice.

3. května se žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili výchovného koncertu hudební skupiny Marbo s názvem Žádný muzikant z nebe nespadl v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí.

V úterý 10. 5. se žáci 3. a 4. ročníků „rozloučili“ s krytým bazénem ve Valašském Meziříčí, protože se uskutečnila poslední lekce plavecké výuky. Všichni obdrželi za absolvování výcviku tzv. Mokré vysvědčení.

Ve čtvrtek 12. 5. jsme se zúčastnili dopravní výchovy v Domečku ve Valašském Meziříčí. Žáci 4. ročníku získali průkaz cyklisty a velkou pochvalu za to, že byli jedni z nejúspěšnějších a nejlépe připravených.J

Ani deštivé počasí nás v úterý 17. 5. neodradilo a vydali jsme se spolu s dětmi z mateřinky na projektový den v rámci projektu Šablony III na Ranč Horečky u Frenštátu pod Radhoštěm. Zde se děti a žáci potkali se spoustou zvířat, která se na ranči chovají. Seznámili se s oslem Barunkou a Michalem, pštrosy, klokany, morčaty, králíky, prasaty, kozami, ovcemi i pávy. Zvířátka si mohli pohladit i nakrmit a také se o nich dozvěděli plno zajímavostí. Součástí programu byla i projížďka na koni a ponících.

Následující den, ve středu 18. 5. jsme navštívili knihovnu na místním obecním úřadu. Paní knihovnice Eva Bialožyt si pro žáky připravila velmi zajímavou besedu o knihách a knihovnách. Probudila v dětech takové nadšení, že si každé
z nich odnášelo domů nejméně jednu půjčenou knihu se slibem, že si ji určitě přečte a stane se pravidelným návštěvníkem knihovny. Moc děkujeme.

Poslední akcí měsíce byl od 23. – 25. 5. adaptační pobyt na Soláni. Na dva dny a dvě noci jsme opustili školu a domov a ubytovali se v horském hotelu na Čartáku. Společně jsme si užili dny plné procházek, her, sportování, lesních naučných stezek, zpívání, řádění, večerních schovek a stezek odvahy v krásném prostředí přírody.

V závěru bych ráda poděkovala paní učitelce Aleně Luhanové, Markétě Bělaškové a všem dětem za krásné vystoupení na Kácení máje pořádané spolkem Klenot.

Mgr. Lucie Kristová, ředitelka školy

Zprávy ze školní družiny

V měsíci květnu jsme se se školní družinou zúčastnili dvou výtvarných soutěží a to Pták roku 2022 a Svět očima dětí. V soutěži Pták roku 2022 se na druhém místě umístili dva žáci naší školy a to Sebastian Kleibl a Anděla Svobodová. Výsledky druhé výtvarné soutěže budou známy do konce června. Do této soutěže byla podle stanovených pravidel vybrána tři výtvarná díla s tématikou Státní symboly a Dobrovolnictví.

Dále jsme neopomněli ani Den Matek, který připadl na neděli 8. 5. a vyrobili jsme s dětmi maminkám přáníčka. Také jsme se s vybranými dětmi zúčastnili kácení máje, které proběhlo 28. 5. v areálu místní klubovny.

Příjemným zpestřením bylo také ochutnávání exotického ovoce v rámci projektu EU Ovoce do škol.

Markéta Bělašková, ZŠ Police

Zprávy z mateřské školy

Ještě několik málo týdnů a jaro se nám překutálí
do léta. I děti ve školce mají teď hodně „napilno“. Je toho ještě spousta, co je nutné slyšet, vidět, teď na jaře zažít a poznat. Od pozorování kvetoucích luk, zelených stromů, zpěvu ptáků až po hledání broučků a barevných motýlů.

Zkrátka je nutné překontrolovat, zda je jaro v Policích tak, jak má být.

Naší první květnovou akcí bylo 11. 5. Pečení s láskou pro naše nejbližší. Na upečených dobrotách si pak všichni pochutnali 12. 5. při přátelském posezení v MŠ s dětským vystoupením, kdy jsme oslavili jak Den matek, tak i Den rodiny. V měsíci květnu též naši „plaváčci“ ukončili plavecký výcvik a každý z nich obdržel „Mokré vysvědčení“.

17. 5. jsme spolu se žáky ZŠ absolvovali v rámci projektu Šablony III projektový den mimo školu - výlet na farmu Horečky u Frenštátu pod Radhoštěm. “To vám bylo zvířátek!“ Náramně jsme si to užili.

A to už víte, že ptákem roku 2022 se stal zvonek zelený? Děti ze školky to ví. Ve výtvarné soutěži pořádané Spolkem pro obnovu zámeckého parku v Brankách výhru obdržely 19. 5. na slavnostním vyhlášení naše předškolačky Jasmínka Svobodová a Natálka Kleiblová.

Teď už jen aby nám ve školce uzrál v květináčích na okně dětmi zasazený hrášek, abychom správně spočítali všechna zakukání kukačky, zkontrolovali všechna mraveniště, též mnoho obrázků zbývá namalovat. ….a léto může začít..

Alena Luhanová a Lenka Pavlíková, učitelky MŠ

Datum vložení: 6. 6. 2022 13:03