Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj červenec 2022

Zprávy ze školy

Červen, poslední měsíc školního roku. A pro naši školu zároveň měsíc, ve kterém jsme toho stihli opravdu hodně, v lavicích i mimo ně.

Ve středu 1. června jsme oslavili na školní zahradě Den dětí. Běh se svázanýma nohama ve dvojicích, hod kroužkem, skládání puzzle, hledání rozdílů mezi obrázky a překážková dráha byla pro děti „brnkačka“ a všechny úkoly splnily na jedničku.

V pondělí 6. června jsme navštívili místní hasičskou zbrojnici a díky panu Martinu Vajglovi, kterému patří velké poděkování, jsme nakoukli pod pokličku práce dobrovolných hasičů. Připravil si pro nás nejen zajímavé povídání, ale mohli jsme si vyzkoušet stříkání hadicí, oblékání hasičské uniformy na čas a prohlédli jsme si a seznámili se s vybavením hasičských aut a zbrojnice.

Následující den se na naší škole uskutečnila beseda o bezpečnosti, kterou pro děti připravil člen policejního sboru ze Zlína.

Ve čtvrtek 9. června jsme se zúčastnili školního výletu. Čekal nás bohatý program v krásném městečku Štramberk, a to návštěva Aqua-terra, jeskyně Šipky, pekárny štramberských uší a samozřejmě i výstup na legendární Štramberskou trúbu. Dovezli jsme si kromě upečených uší hlavně plno krásných zážitků.

Poslední den v tomto týdnu patřil besedě v rámci Minimálního preventivního programu s názvem Klíče, které otevírají svět pro 2. a 3. ročník. Jeho náplní byl rozvoj správného chování v třídním kolektivu.

V úterý 14. června jsme shlédli v kině ve Valašském Meziříčí animovaný film pro děti Zlouni.

Následující úterý jsme se v rámci projektu Šablony III zúčastnili spolu s dětmi z mateřinky projektového dne v ZOO ve Zlíně. Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o životě lachtanů, velbloudů, tučňáků, vyder a také rejnoků, které jsme si mohli pohladit i nakrmit. Projektový den jsme zakončili prohlídkou africké části zoologické zahrady, kde na nás čekali žirafy, sloni, opice, lvi a ostatní exotická zvířata.

A závěr měsíce června a rozloučení se školním rokem? Ten patřil už tradičně Pohádkovému lesu. I když to dopoledne vypadalo s počasím všelijak, sluníčko přece jen nakonec vykouklo a vydařil se krásný letní den. Víly, princezny, vodníci, čerti, loupežníci, vojáci, strašidla a bojovníci v zastoupení školáků si v lese u chaty Kozary pro děti ze školky opět připravili různé úkoly. Nechybělo ani opékání špekáčků. A protože správné pohádkové bytosti nespí doma v posteli, ale v lese, strávili jsme noc pod širákem. Prostě jsme si to všichni pořádně užili. (: Moc děkujeme všem rodičům, sourozencům, kamarádům a prarodičům za krásně strávené odpoledne a Mysliveckému spolku Jasenec-Police za propůjčení chaty.

Všem přejeme krásné letní dny, plné pohody a všem odcházejícím čtvrťákům hodně štěstí a úspěchů v nové škole.

Mgr. Lucie Kristová, ředitelka školy

Zprávy ze školky

Tak jako každý rok začal měsíc červen v naší MŠ oslavou Mezinárodního dne dětí. Ten jsme oslavili ne jinak než pohádkou. Při plnění pohádkového příběhu o malém skřítkovi jsme se vydali po jeho stopách. Cestou jsme s dětmi nacházeli kartičky s různými aktivitami a úkoly, které jsme průběžně plnili. Skřítka jsme však nedostihli. Jen některé děti jej prý zahlédly, a my jim věříme. Nejspíš se nás polekal a utekl. Alespoň že nám zanechal ve vykotlaném stromu čokoládový poklad. Byl  "mňam, mňam" a všichni jsme si na něm pochutnali.

V úterý 14.6. navštívilo naši třídu Divadlo Barborka s programem "Kouzelný kolotoč". Během představení se naše děti stihly naučit řadu písniček a také o chování se k přírodě i k sobě navzájem.

Ve čtvrtek 16.6. jsme převzali medaile a diplomy za celoroční účast v projektu "SE SOKOLEM DO ŽIVOTA".

V pondělí 20.6. se ve školce slavilo. Za účasti pana starosty Karla Hlavici, naší paní ředitelky Mgr. Lucie Kristové, zástupkyně kulturní komise paní Markéty Stříteské a rodinných příslušníků dětí navštěvujících MŠ posledním rokem před nástupem do ZŠ i předškoláků samotných, jsme se s nimi slavnostně rozloučili. Po jejich vystoupení a pasování na školáky jsme všichni přítomní popřáli našim budoucím školákům mnoho úspěchů a nových zážitků ve "velké škole". Za společné roky v naší MŠ děkujeme jim i jejich rodičům.

V úterý 21.6. jsme v rámci projektového dne navštívili ZOO v Lešné u Zlína. Přes počáteční obavy z nepřízně počasí se akce velmi vydařila. Viděli jsme spoustu úžasných tvorů a také jsme měli možnost přímého kontaktu při krmení a hlazení rejnoků. Na akci budeme rádi vzpomínat.

V rámci tradiční akce Spaní ve školce jsme stejně jako loni navštívili "svět her a poznání-VRTULE" ve Valašském Meziříčí, kde si to děti náramně užily. Večer pak již ve třídě MŠ, hned po tancování s balonky, polštářové bitvě a pohádce, jsme všichni příjemně unavení usnuli a spali až do rána. Znovu děkujeme paní Věře Gardianové nejen za výbornou a chutnou večeři.

Léto je teprve na začátku, ale už teď nás vítá slunečnou náručí. Tak si jej užijte naplno a s radostí.

Přejeme všichni z MŠ

Datum vložení: 12. 7. 2022 12:36