Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj leden 2023

Atmosféra posledního měsíce v roce se ve většině škol a školkách velice podobá: těšení se na mikulášskou družinu a na Ježíška, na vánoční prázdniny, příprava různých besídek a vystoupení pro rodiče, nacvičování koled… Nejinak tomu bylo
i u nás, v polické škole a školce.

V úterý 6. prosince se mnozí z nás probudili trochu se strachem. Tento den má totiž svátek svatý Mikuláš a všichni víme, že bychom mohli potkat čerta. A opravdu naši školu navštívila celá mikulášská družina. Nejprve se Mikuláš s andělem a čertem vypravili za dětmi do školky. Naštěstí máme ve školce samé hodné děti, takže čertův pytel zůstal prázdný a všechny děti dostaly od Mikuláše sladkou odměnu. I ve škole čert hudroval, že si žádné zlobivé dítko neodnese, i když to u některých bylo
o fous… 😊

Ve čtvrtek 15. prosince v mateřince a 22. prosince ve škole si paní učitelky s dětmi a žáky vyzkoušely různé vánoční zvyky a tradice. Nechybělo zdobení stromečku, pouštění lodiček ze skořápek, házení botou, rozkrajování jablíčka, prskání prskavek, zpívání koled a také vánoční diskotéka.

Předposlední den před vánočními prázdninami se školáci vydali už tradičně do lesa na Kozaru udělat radost zvířátkům a donést jim pár dobrot. Všude bylo plno sněhu a ledu, a tak jsme si cestou do lesa i z lesa užili parádní sněhové „blbnutí“. 😊

Krásné chvilky před Vánocemi jsme strávili spolu s rodiči, prarodiči, sourozenci, tetami a strýčky na vánoční besídce, která se uskutečnila v úterý 21. prosince od 15:00 hodin v mateřince a od 16:00 hodin ve škole. Všichni jsme si společně zazpívali koledy, nazdobili stromeček na školní zahradě, ochutnávali cukroví, které napekly šikovné maminky, zaprskali prskavky a užili si vystoupení dětí a žáků. Moc děkujeme všem za příjemně strávené chvíle.

Zprávičky z družiny

Jaký byl měsíc prosinec v naší družince?

V sobotu 3. 12. jsme na Mikulášské nadílce, kterou pořádal spolek Klenot, předvedli divadelní představení s názvem Pohádka o Ježíškovi.

V pátek 9. 12. jsme se opět vypravili do Diakonie strávit předvánoční čas s babičkami a dědečky. Kromě příjemného povídání jsme si společně s doprovodem harmonik zazpívali koledy a nazdobili vánoční stromeček.

Zbytek prosince jsme věnovali přípravě vystoupení na vánoční besídku pro rodiče a také jsme využívali toho, že venku napadla kopa sněhu, takže jsme denně alespoň na chvíli chodili bobovat a sáňkovat.

Všem přejeme do nového roku spokojenost, pohodu, radost a hlavně zdraví. A budeme rádi, když nám i nadále zachováte přízeň.

Mgr. Lucie Kristová, ředitelka školy

Datum vložení: 6. 1. 2023 11:42