Zprávičky z naší školičky
Jako každoročně jsme nový školní rok začali slavnostním zahájením v pondělí 4. září, na kterém jsme přivítali nejen 9 nových žáčků - prvňáčků a jejich rodiče, ale i zbytek naší „školácké party“.
K začátku nového školního roku patří už tradičně i zahajovací táborák, který se uskutečnil ve čtvrtek 7. září. Na školní zahradě jsme se sešli v hojném počtu nejen se žáky školy a s dětmi z mateřinky, ale i s jejich rodiči a prarodiči. Velkou radost nám vždy udělá, když na nás nezapomínají ani bývalí žáci. Hlavním bodem programu bylo kromě opékání špekáčků, příjemného povídání a různých atrakcí pro děti také hledání pokladů, které nám věnovalo Sdružení myslivců Jasenec - Police a za něž moc děkujeme. Poděkování patří také počasí 😊, že nám přálo, a všem účastníkům, že jsme si užili krásné odpoledne.
Ve čtvrtek 14. září se školáci z prvního a druhého ročníku vydali do Valašského Meziříčí, kde se konal Den s Besipem. Žáčci se dozvěděli plno zajímavého o práci záchranných složek – hasičů, policistů a lékařů záchranné služby, vyzkoušeli si, jak poskytnout 1. pomoc a ověřili si své znalosti z dopravní výchovy.
V ten samý den se starší školáci už v brzkých ranních hodinách vydali na dalekou cestu. V rámci vlastivědy a prvouky jsme navštívili Prahu. Počasí nám přálo a my jsme mohli za krásného dne babího léta nasávat atmosféru našeho hlavního města. Prošli jsme celé historické centrum od hlavního nádraží přes Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a Karlův most až k Pražskému hradu a ke Chrámu svatého Víta. Po prohlídce vnitřních prostor chrámu jsme se vydali i do Zlaté uličky a pak už hurá na metro a jezdící schody, což bylo pro některé úplně největším zážitkem z celého dne. 😊 Do Polic jsme se vrátili unavení, ale nadšení a spokojení.
Následující den, v pátek 15. září, v rámci projektu Šablony I JAK, jsme se vydali pěšky do Branek, kde nás čekal projektový den ve vinohradu. Vyzkoušeli jsme si, jak se musí hroznové víno sklízet, odstopkovávat a odslupkovávat, lisovat a nalívat do sudů, než se z něho stane vinný nápoj. Ten jsme v závěru projektu také ochutnali, samozřejmě nealkoholický.. 😊 (ale některým se prý i z něho točila hlava..😊)
Zprávičky z družinky
V družině jsme v měsíci září hlavně využívali krásné babí léto k pobytu venku. Užívali jsme si letních teplot a sluníčka při různých hrách a při sbírání podzimních plodů.
Zprávičky z mateřinky
V naší mateřince jsme začali nový školní rok pozvolna. A jako každý rok se to ve třídě našich nejmenších dětí neobešlo bez slziček. Není divu. Děti opouštějí na část dne své maminky a zvykají si na výlučně nové prostředí. Každé dítě je jiné, osobité a své. A tak i ony mají své motivace, jak toto počáteční období překonat. Je „príma“ hledat s nimi ony impulsy, které v sobě mají, jen je odhalit. Možná je kolem toho více ruchu a je to náročnější, ale pevně věříme, že z dětí, které jsou námi i rodiči vedeny k touze po poznávání a objevování nových věcí a zákonitostí, vyrostou tvořiví a slušní dospělí. Děkujeme všem rodičům za jejich podporu a spolupráci při zvládání letošního září a těšíme se na další aktivity a akce, které budeme v dalších měsících školního roku podnikat.
Pojďte děti do školky, přineste si bačkorky,
rozlučte se s tátou, mámou, řekněte jim „nashledanou”.
Čekají vás kamarádi, co si tady hrají rádi.
Pojďte si sem s námi hrát, učit se a povídat.
Ať se vám to pěkně daří celý rok a nejen v září.
Na konci měsíce září, ve středu 27., se v naší mateřince uskutečnil v rámci projektu Šablony I JAK projektový den k ukončení adaptace nejen nových dětí na mateřskou školu, který byl zaměřen na rozvíjení kamarádských a přátelských vztahů ve třídě. Už od rána se to v mateřince hemžilo kovboji a kovbojkami, rýžovalo se zlato, tančily se Ruty šuty tanečky a probíhaly všelijaké kovbojské skupinové činnosti. V závěru Country dne se všichni malí kovbojové a velké i malé kovbojky přemístili na Ranč u Hromnice, protože koně a kovbojové patří přece k sobě. 😊
Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Dnes je 7.6.2026
Svátek má Iveta, Slavoj
Zítra má svátek Medard
Státní svátky a významné dny na zítřek: