Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj duben 2024

Zprávičky z naší školičky

Letos jsme jaro přivítali nezvykle brzy. Krásné teplé počasí a sluníčko nás rychle probudilo ze zimní lenosti a ospalosti. A co všechno jsme za měsíc březen prožili?

Ve čtvrtek 14. března nás navštívila paní lektorka z Krajské hygienické stanice Zlín. Pro naše žáky měla připraven výchovně-vzdělávací program plný her a úkolů, při kterých jsme se dozvěděli a zopakovali si, jak pečovat o své fyzické i duševní zdraví, co zdravého jíst, proč sportovat a být pozitivní.

Následující den se konalo v mateřince už tradiční Jarní focení.

Co je to papuchalk a vše o něm, jsme se dozvěděli na besedě v knihovně ve Valašském Meziříčí. Program „Čteme si a malujeme“ nás seznámil s díly spisovatele Petra Horáčka - Papuchalk Petr a Husa Líza.

Následující den jsme se společně s dětmi z mateřinky přemístili na zámek v Lešné u Valašského Meziříčí. Program Velikonoce na zámku nám připomenul tradiční zvyky, které dodržovali naši předci. Vynesli jsme morenu, klapotali na celý zámecký park, malovali kraslice a ochutnali mazanec. A co jsme se dozvěděli ve druhé části programu s názvem Poklady jara? Jaké rostliny na jaře kvetou, kteří ptáčci se k nám vracejí z teplých krajin a jak je poznáme podle hlasu.

V pátek 22. března jsme skoro zavařili mozkové závity při Matematickém klokanovi. :) Je to matematická celorepubliková soutěž, při které si žáci a studenti vyzkouší, jak na tom jsou s logickým myšlením.

V ten samý den se díky manželům Pavelkovým uskutečnil v jejich ateliéru projektový den v rámci projektu Šablony OP JAK. Dozvěděli jsme se plno nových poznatků o tom, jak se dřevo zpracovává a opracovává a jaké nářadí je ke zpracováni dřeva potřeba. Vše jsme si vyzkoušeli a vyrobili krásné překvapení pro maminky.

V pondělí před velikonočními svátky jsme se znovu sešli večer ve škole. Paní Eva Bialožyt, které moc děkujeme, si pro nás připravila v rámci Noci s Andersenem kvíz o jeho díle. A protože se nám některým vůbec nechtělo jít domů, zůstali jsme ve škole i přes noc. Uspořádali jsme si piknik a zvládli stezku odvahy. No a jakou jinou pohádku si pustit k usínání než tu Andersenovu? Stihli jsme dokonce tři. :)

Následující den po snídani jsme se přesunuli do místní knihovny, kde se konal jeden souboj za druhým. Naštěstí jen v deskových hrách. :)

Poslední akcí měsíce března bylo Velikonoční odpoledne. Jeho součástí byl dlouho připravovaný velikonoční jarmark a velikonoční tvoření v mateřince. Plno krásných výrobků nejen od dětí, ale i od rodičů, prarodičů, strýčků a tetiček zaplavily stoly ve školní jídelně. Z dětí se stali nejen prodávající, ale i pokladní, skladníci a uklízeči. Všem velmi děkujeme, že jsme spolu mohli strávit pár příjemných chvil před velikonočními svátky.

Zprávičky z družinky

V měsíci březnu jsme v naší družince uspořádali karneval, který byl plný smíchu, zábavy a dobrého jídla připraveného od našich hodných rodičů. Dále jsme nezapomněli ani na své maminky a babičky a jedno odpoledne jsme věnovali tvorbě přáníček k jejich svátku - tedy k MDŽ.

V pondělí 11. března jsme se vydali do Diakonie, kde jsme si také užili karnevalovou zábavu. S babičkami a dědečky jsme se převlékli do karnevalových masek a společně jsme z těsta dělali koblížky plněné marmeládou, na kterých jsme si moc pochutnali.

Tento měsíc byl pro nás náročný, jelikož jsme tvořili a vyráběli na náš tradiční velikonoční jarmark, který se opravdu moc povedl.

Zprávičky z mateřinky

„Jaro, jaro, jaro už tu! Sníh se mění na sněženky, slunce sype z peněženky na zem náruč zlatých dukátů.“

I my jsme v naší školce přivítali jaro spolu s dětmi spoustou akcí.

Hned v úvodu měsíce března se uskutečnil v MŠ projektový den, při kterém se děti seznámily s různými druhy povolání a řemesel. Navštívil nás i pan zahradník Petr Bambušek, který dětem názorně ukázal, co  je třeba na zahradě na jaře udělat, aby vše pěkně rostlo. Některé z činností si děti mohly i prakticky vyzkoušet.

Teplé počasí konečně vybízí k výletům, a tak jsme hned dvakrát vyrazili mimo Police. Poprvé 13. března do kina ve Valašském Meziříčí na pohádku „Mlsné medvědí příběhy“.  Podruhé 20. března, kdy jsme společně se žáky ZŠ navštívili zámek Lešná. Na zámku děti čekal program plný lidových zvyků našich předků spojený s oslavou příchodu jara na Valašsku. Pro děti byla připravena cestička po stopách kuřátek, a každé kuřátko mělo pro děti připraveno jiný úkol. Zdobili jsme vajíčka voskem, ochutnali jsme mazanec, a pak děti definitivně vynesly zimu za brány zámku. Takto proběhl náš první jarní den.

Projektovým dnem s názvem „Kapičkový kolotoč“ s vycházkou do okolí Polic jsme oslavili Den vody.

Blížící se velikonoční svátky jsme si připomenuli na společné akci MŠ a ZŠ jarmarkem s jarním tvořením společně s rodiči. Tak jako každoročně i letos to bylo příjemně strávené odpoledne.

Při projektovém dnu „Velikonoční zvyky a tradice“ si děti vyzkoušely upéct piškotového beránka, uplést jednoduchou pomlázku a zajít na koledu po vsi.

A jestli jste zvědaví, co nás čeká v měsíci dubnu, tak si počkejte na příští zprávičky z naší školičky.

V závěru bychom chtěli velmi a srdečně poděkovat rodičům a jiným rodinným příslušníkům, kteří přispěli svými výrobky na velikonoční jarmark a všem za finanční podporu.

Krásné jarní pohodové dny. :)

Datum vložení: 9. 4. 2024 10:18
Datum poslední aktualizace: 9. 4. 2024 10:22

ZŠ a MŠ