Obec Police se připomíná poprvé roku 1383, kdy olomoucký biskup Petr Jelito potvrdil polickému fojtu Mikulášovi výsady, které mu udělili biskupovi předchůdci. Do 1849 obec Police náležela k biskupskému panství Kelč. V roce 1788 vznikla na katastru Polic parcelací pozemků vrchnostenského dvora politická obec Vrchovec. V roce 1949 byla obec Vrchovec připojena k Policím.
Na nejstarší pečeti Polic z roku 1749 se nachází vyobrazení radlice, přes kterou je položena otka. Vzhledem k tomu, že radlice se vyskytuje jako obecný symbol zemědělství na pečetích většiny okolních obcí, byl navržen jako hlavní symbol znaku obce vyobrazení větrného mlýna. Větrný mlýn stával v 19. století Policích místech, které dosud nesou název „Větřák". Ve své době to byl jediný větrný mlýn na Valašsku. V současné době se připravuje na území obce výstavba větrných elektráren a proto vyobrazení větrného mlýna je vhodnou náplní znaku a praporu obce, stejně jako červené srdce, které symbolizuje jednak zasvěcení zdejší kaple Nejsvětějšího srdce Páně a jednak vztah obyvatel Polic k naší obci. Jako symbol někdejší obce Vrchovec jsou zelené lípové ratolesti. Dnes právě skupina lip označuje dnes označuje místo, kde stával někdejší vrchnostenský dvůr Vrchovec, kolem něhož vznikla stejnojmenná obec.
v modrém štítě, pod stříbrnou hlavou s červeným srdcem mezi dvěma odkloněnými vztyčenými zelenými lipovými listy, stříbrný větrný mlýn s černými dveřmi, oknem, červenou jehlancovou střechou a zlatým větrným kolem.
List tvoří dva vodorovné pruhy, bílý a modrý, v poměru 1 : 2. V bílém pruhu červené srdce mezi dvěma odkloněnými vztyčenými zelenými lipovými listy, v modrém pruhu bílý větrný mlýn s černými dveřmi, oknem, červenou jehlancovou střechou a žlutým větrným kolem se čtyřmi lopatkami. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.
Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Dnes je 11.11.2024
Svátek má Martin
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Benedikt