500 000 Kč putuje do Polic!

500 000 Kč putuje do Polic! 1

Police zvítězily v celorepublikové soutěži "Obec přátelská rodině 2019" a obdrží 500 000 Kč na rozmanité rozvojové aktivity.

OBEC POLICE = OBEC PŘÁTELSKÁ RODINĚ 2019

Ministerstvo práce a sociálních věcí každoročně vyhlašuje celorepublikovou prestižní soutěž "Obec přátelská rodině/seniorům" na realizaci prorodinných a proseniorských aktivit na místní úrovni.

Ocenění jednotlivých obcí navrhuje Dotační komise Ministerstva práce a sociálních věcí pro poskytování neinvestičních dotací ze státního rozpočtu v oblasti podpory rodiny a seniorů (dále jen „Dotační komise“), jejímiž členy jsou pro I. dotační oblast mimo jiné zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Sítě pro rodinu, Rodinného svazu ČR, Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí. Členy Dotační komise pro II. dotační oblast jsou mimo jiné zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí a členové Rady vlády pro seniory a stárnutí populace.

Obce soutěží v 5 kategorií dle počtu obyvatel. Police zvítězili v I. kategorii do 1000 obyvatel a získají finanční odměnu ve výši 500 000 Kč.

Aktivity na které se obec zaměřila vzešly z výsledků dotaznikoveho šetření při zpracování Koncepce rodinné politiky obce Police a potřeb spolků a MŠ a ZŠ Police. Dojde tak k výsadbě nové zeleně, výrobě slaměného betléma v životní velikosti a vánoční stromeček bude ozdoben novým osvětlením s flash efekty.

Do jídelny mateřské a základní školy se pořídí nové stoly a židle, dále se pro děti zakoupí také didaktická dřevěná polikarpová stavebnice.

Kulturní sál se vybaví novými židlemi a stoly, zakoupí se taky 4 ks party stanů a 10 ks pivních setů, které si mohou půjčit spolky pro kulturní, sportovní a jiné akce pořádané pro veřejnost a občany. Dále bude doplněn obecní mobiliář - lavičky, koše a taky dřevěné posezení k víceúčelovému hřišti.

Spolu s přihláškou se v dubnu tohoto roku zpracovala žádost o poskytnutí neinvestiční dotace a taky veškeré související dokumenty, a to Koncepce rodinné politiky obce Police na období 2019 - 2023, analýza rizik, analýza udržitelnosti a SWOT analýza. Na základě bodového hodnocení obec získala 1. místo.

Slavnostní vyhlášení vítězných obcí všech velikostních kategorií a předání ocenění a šeků se uskuteční  dne 25.6.2019 v Hrzánském paláci v Praze za účasti ministryně Jany Maláčové.

Datum vložení: 18. 6. 2019 10:29
Datum poslední aktualizace: 18. 6. 2019 14:45