Adventní čas

zdroj: Pixabay

Adventní čas

Vážení a milí spoluobčané, Advent je období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti.

Na první adventní neděli zapalujeme svíci – betlémskou. Je památkou na proroky, kteří předpověděli narození Ježíše Krista. Na druhou neděli zapalujeme svíci – betlémskou, která symbolizuje lásku a Ježíškovy jesličky. Na třetí adventní neděli zapalujeme svíci – pastýřskou, která vyjadřuje radost, že je postní období téměř u konce a adventní období získává slavnostní ráz. Poslední zapálíme svíci – andělskou, která má symboliku míru a pokoje. O tom, že byl Ježíšek v jesličkách se píše v Evangeliu Lukáše a Matouše. Podle legendy první Betlém postavil v roce 1223 František z Assisi.  My v Policích máme Betlém ze slámy a na Ježíška v jesličkách se můžeme těšit na Štědrý den. V tento den se rozsvítí i celý Betlém ve Skále.  Vánoce jsou svátky radosti a míru, svátky lásky a přátelské pohody, naplněné starými pověstmi a bájemi, zvyky a koledami.  Je velká škoda, že muselo být zrušeno velmi mnoho akcí v naší vesnici, ale musíme věřit, že se vše v dobré obrátí. Senioři obdrží kalendář sestavený ze svatebních fotografií občanů Polic. Vždyť život jsou samé vzpomínky, ke kterým se vždy rádi vracíme. Jménem kulturní a sociální komise Vám přeji do roku 2021 hodně zdraví, lásky, štěstí a rodinné pohody a spokojenosti.

Markéta Stříteská

předsedkyně kulturní a sociální komise

foto: Pixabay

Datum vložení: 29. 11. 2020 8:00
Datum poslední aktualizace: 8. 12. 2020 10:57

Dnes je 25.2.2021

Svátek má Liliana

Zítra má svátek Dorota

Když větrové na konec února uhodí, moc obilí se na poli neurodí.