Dotace 2019

Dotace 2019 1

Obec Police podala letos několik žádostí o dotace a granty

Operační program Zaměstnanost

Zefektivnění veřejné správy a komunikace s veřejností v Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko

Cílem projektu je tvorba a aktualizace strategických dokumentů (Program rozvoje obce, studie proveditelnosti, koncepce) a zlepšování komunikace veřejné správy směrem k občanům pro celkem 5 obcí. V obci Police by v případě schválení žádostí došlo ke koupi elektronické úřední desky a vytvoření infopointů, rozšíření webových stránek o další moduly, aktualizace Programu rozvoje venkova a dalších dokumentů.

Celkové náklady projektu: cca 5 mil. Kč

Náklady obce Police: cca 2 mil. Kč

Dotace: 95 %: 1,9 mil. Kč

=> fáze hodnocení

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Obec přátelská rodině/seniorům 2019

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vítěze soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům 2019“. V rámci této soutěže byly v pěti kategoriích oceněny obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky. V letošním druhém ročníku soutěže bylo mezi vítěze rozděleno více než 18 milionů korun na podporu těchto projektů. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) předala oceněným diplomy a symbolické šeky na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo v pražském Hrzánském paláci v úterý 25. června 2019.

Výsledky

Aktivity na které se obec zaměřila vzešly z výsledků dotznikoveho šetření při zpracování Koncepce rodinné politiky obce Police a potřeb spolků a MŠ a ZŠ Police. Dojde tak k výsadbě nové zeleně, výrobě slaměného betléma v životní velikosti a vánoční stromeček bude ozdoben novým osvětlením s flash efekty.

Do jídelny mateřské a základní školy se pořídí nové stoly a židle, dále se pro děti zakoupí také didaktická dřevěná polikarpová stavebnice.

Kulturní sál se vybaví novými židlemi a stoly, zakoupí se taky 4 ks party stanů a 10 ks pivních setů, které si mohou půjčit spolky pro kulturní, sportovní a jiné akce pořádané pro veřejnost a občany. Dále bude doplněn obecní mobiliář - lavičky, odpadkové koše včetně zásobníků se sáčky pro pejskaře a taky posezení k víceúčelovému hřišti.

Alej života - výsadba stromů a keřů na Výpustě

Výpusta Výpusta II

Sázíme stromy

Nezisková organizace Sázíme stromy, z. ú. funguje jako prostředník mezi sponzory, lesními školkami, obecními úřady a dobrovolníky.Cílem je doplňovat a sázet stromy a keře všude tam, kde to má smysl. Obec Police se zapsala do organizace jako zájemce.

Prozatím čekáme na sponzora a případná výsadba by se mohla realizovat formou spolupráce s dětmi i místními spolky na podzim 2019.

Nadace ČEZ

Alej života - výsadba 11 původních druhů stromů a 133 keřů na Výpustě

Náklady: 100 000 Kč

Grant: 70 000 kč

=> nepodpořeno

Nadace Partnerství

Alej života - výsadba  10 původních druhů stromů a 68 keřů na Výpustě

Náklady: 39 880 Kč

Grant: 29 826 Kč

=> fáze hodnocení

Ministerstvo pro místní rozvoj

Celková alokace byla z původních 910 mil. Kč navýšena na 1,45 mld. Kč. MMR obdrželo žádosti v celkové výši cca 7,5 mld. Kč a aktuálně podpořilo 877 projektů, přičemž 580 mil. Kč půjde do obnovy místních komunikací, 400 mil. Kč na obnovu sportovní infrastruktury pro základní školy a 200 mil. na rekonstrukci a přestavbu veřejných budov.

Obnova kaple v obci Police - I. etapa

Náklady: 850 764 Kč

Dotace: 500 000 Kč

Podpořeno 51 projektů v celkové výši 35,23 mil. Kč, vyřazeno 265 projektů, 198 náhradníků

=> nepodpořeno, 70. náhradní projekt (možné navýšení alokace - říjen/listopad 2019)

Obnova víceúčelového hřiště v Policích

Náklady: 772 251 Kč

Dotace: 540 575 Kč

Podpořeno 137 projektů v celkové výši 224,5 mil. Kč, vyřazeno 331 projektů, 513 náhradníků

=> nepodpořeno, 30. náhradní projekt (možné navýšení alokace - říjen/listopad 2019)

Dále se projekčně připravuje další velký projekt na revitalizaci zeleně z Operačního programu Životní prostředí, projekt na výstavbu nového chodníku od točny směrem k Jednotě z Integrovaného regionálního operačního systému a taky další demolice rodinného domu z Ministerstva pro místní rozvoj.

Datum vložení: 26. 6. 2019 16:01
Datum poslední aktualizace: 11. 7. 2019 8:23