Informace ze školy

Na začátku školního roku byla většina z nás optimistická a nevěřili jsme, že dojde opět k uzavření škol v důsledku zhoršení epidemiologické situace. Naše přání však nebylo vyslyšeno a od 14. října muselo vyučování našich žáčků probíhat distanční formou. Velmi děkujeme dětem, rodičům i zaměstnancům školy za bezproblémové přizpůsobení se vzniklé situaci, za spolupráci a pochopení.

Ani to nás však neodradilo, abychom se zapojili do Světového dne laskavosti, který se uskutečnil 13. listopadu. V tento den se lidé na celém světě snaží dělat dobré skutky. Děti dostaly dobrovolný úkol namalovat obrázek pro staré lidi, kteří zažívají v nouzovém stavu více samoty. Obrázky jsme chtěli potěšit babičky z Domova pro seniory v Choryni. A jaký byl výsledek? Krásný! Děti nakreslily čirou náhodou stejné množství obrázků, jako je počet klientů v domově. Z dětských obrázků jsme vytvořili prezentaci, kterou jsme se svolením zpěváka Tomáše Kluse doprovodili jeho krásnou písní Napojen. Tomáš Klus navíc poslal našim dětem krásný vzkaz a poděkování za to, že se zapojily do Světového dne laskavosti. Dobré skutky našich dětí jsou malými jiskřičkami v dnešní pochmurné době a chceme společně pomáhat a dělat radost
i nadále. Prezentaci si můžete prohlédnout na webových stránkách školy:

http://pohodova-skola.webnode.cz/ .

Od 18. listopadu nám bylo umožněno školu znovu otevřít pro všechny ročníky, bohužel v nouzovém režimu, který bude nejspíš trvat až do vánočních prázdnin. Ale díky alespoň za to. Jsme moc rádi, že zase můžeme zasednout do školních lavic a vidět se naživo se svými spolužáky a učiteli. A jaké jsou naše plány? V pátek 4. 12. navštíví naše děti a žáky Mikulášská družina (snad ji nouzový stav neodradí J). A ani letos nezapomeneme na tradiční nadílku pro zvířátka. Do lesa na Kozaru se vydáme 21. 12.

Na závěr bychom Vám všem chtěli popřát krásný adventní čas, hodně zdraví, optimismu, pohody
a úsměvů na tváři, protože s úsměvem jde všechno líp.

Kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Police

Datum vložení: 3. 12. 2020 8:00