Obec Police
ObecPolice
Obec Police

datová schránka: knaa7xy

Kulturní a sociální komise

Kulturní a sociální komise 1

PF 2022

Vážení a milí spoluobčané, jsou za námi Vánoce, svátky radosti a míru, svátky lásky a přátelské pohody. V tyto dny se zdůrazňuje lidskost, vztah člověka k člověku, vzájemná důvěra k druhému, opravdové pochopení a úcta. Je mi velkým potěšením být předsedkyní Kulturní a sociální komise a mít při sobě členy, na které se mohu spolehnout. Děkuji za Vaši snahu, čas, píli a pochopení pomoci.

Je vždy velkým potěšením návštěva a vstřícné uvítání u jubilanta, kterých jsme v letošním roce navštívili 25. Vždy se jednalo o milé a přátelské posezení. Senioři jsou také pravidelnými návštěvníky přednášek a kursů trénování paměti. Také letos se konalo tradiční posezení seniorů, které proběhlo v příjemné a přátelské atmosféře. Pro úsměv našich nejmenších jsme vypsali 2 soutěže – Jak vypadá víla Polička a Anděl Polic. V létě se konalo Putování s Vílou Poličkou. Cílem akce v rámci projektu Obec přátelská rodině 2021 bylo představit významné budovy naší obce a děti s rodinami vytáhnout ven na čerstvý vzduch. Děti plnily úkoly a čekala je bohatá tombola.

Perlou je vítání občánků. Naše obec se rozrůstá a snažíme se přivítat všechny děti do naší krásné obce. Rodičům dětí tak chceme mimo jiné přiblížit i dění v naší obci. V letošním roce jsme přivítali 13 dětí. Pro nově narozené děti vznikla Alej života v lokalitě Lipůvky.

Spolupráce se Základní školou a Mateřskou školou v Policích je vždy úchvatná. Paní učitelky s dětmi vždy ochotně vyrábějí přáníčka a lucerničky, kreslí obrázky, účastní se Vítání občánků, pomáhají s přípravou na Rozsvěcování vánočního stromku a průvodem od Betléma k Andělu Polic. Děti také nazdobily Vánoční strom rodiny na točně. Škola v Policích se může pochlubit šťastnými a spokojenými dětmi a kolektivem vynikajících zaměstnanců.

Letos jsme obnovili i tradici Mikulášské návštěvy, kdy členové komise v převleku za Mikuláše, čerta a anděla navštívili děti doma. Velkým potěšením je vytvářet rozhlasové relace novomanželům a jubilantům. Hrát písně na přání a pro radost. Děkuji všem, kteří pomáhali.

Do nového roku 2022 Vám přeji, milí spoluobčané, z celého srdce příchod pohody, míru, štěstí, lásky a hlavně zdraví. Zdraví je ten největší dar světa.

Markéta Stříteská, předsedkyně kulturní a sociální komise

Datum vložení: 3. 1. 2022 11:54
Datum poslední aktualizace: 3. 1. 2022 11:57
Autor: Renata Vajglová

INFO

Lidé v naší dědině

Logo

Facebook

Anketa

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.