Město Valašské Meziříčí spouští materiální humanitární sbírku pro Ukrajinu

Město Valašské Meziříčí spouští materiální humanitární sbírku pro Ukrajinu 1

Humanitární sbírka

Od pondělí 28. února zahajuje město Valašské Meziříčí v rámci ORP (obec s rozšířenou působností) Valašské Meziříčí sbírku materiální humanitární pomoci pro Ukrajinu. Materiální pomoc mohou lidé nosit přehledně rozdělenou dle druhu do samostatných krabic či přepravek.

Sběrné místo materiální humanitární pomoci

1. nádvoří zámku Žerotínů

Pondělí, Středa 9.00 – 17.00, Sobota 9.00 – 12.00

Co darovat:

Trvanlivé potraviny (konzervy, paštiky, těstoviny, rýže, hroznový cukr…)

Balená pitná voda

Základní zdravotnický materiál (obvazy, náplasti, rukavice…)

Základní léky (proti bolesti, jód…)

Drogerie (zubní kartáčky a pasty, toaletní a dámské potřeby…)

Potřeby pro děti (plenky, dětská výživa, vlhčené ubrousky…)

Power banky, baterky, svítilny …

Důležité weby, infolinky, odkazy:

•        Důležité zdravotnické  informace pro občany Ukrajiny v češtině i ukrajinštině, volejte zdarma linku +420 226 201 221, volba číslo 8.

•        Infolinka +420 974 801 802, kde se dozvíte praktické pobytové informace. Je k dispozici i e-mailová adresa: ukrajina@mvcr.cz.

Ve Zlínském kraji řeší aktuální požadavky firem v souvislosti s pracovníky z Ukrajiny a jejich rodinnými příslušníky Kontaktní centrum pro Východní trhy v rámci Krajské hospodářské komory (kontakt na Bohdanu Lavrovičovou, tel. 725 596 631, e-mail: lavrovicova@khkzk.cz).

Centrum na podporu integrace cizinců (krajská pobočka v budově Centroprojektu ve Zlíně – www.integracnicentra.cz/zlinsky-kraj/).

Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra řeší ubytovací kapacity pro občany z Ukrajiny – www.suz.cz/ubytovani-pro-ukrajinske-rodiny/.

Humanitární sbírka

Zdroj: www.valasskemezirici.cz