Milostivé léto - prominutí dluhu

Jak dosáhnout prominutí dluhu?

Jak tedy dosáhnout prominutí dluhu?

Dlužníci musí v období od 28.10. 2021 do 28.1. 2022 na veřejném dluhu, který je exekučně vymáhán dle exekučního řádu, uhradit jistinu a náklady ve výši 907, 50 Kč včetně DPH a příslušenství dluhu bude prominuto.

Může se jednat o dluh na nájemném, poplatcích vůči obcím, televizních poplatcích, dluh na zdravotním pojištění apod.

Pokud tedy uhradí dlužník v období milostivého léta jistinu dluhu a zákonem stanovené náklady, bude mu příslušenství dluhu ze zákona prominuto. Řada dlužníků tak může docílit ukončení exekučních řízení, kdy je velmi často dluh navyšován právě o příslušenství.

Milostivé léto se nevztahuje na dluhy, které jsou již řešeny v oddlužení.

K pomoci s řešením dluhů a radami, jak využít „milostivé léto“ mohou dlužníci využít bezplatně  Občanskou poradnu Pod křídly ve Valašském Meziříčí.

www.opvm.cz

e- mail: poradna@opvm.cz