Obec Police
ObecPolice
Obec Police

datová schránka: knaa7xy

Obec přátelská rodině 2021

Obec přátelská rodině 2021 1

informace o projektech

Rok 2020 nám všem ukázal, jaké je to přijít o základní svobodu pohybu a muset se vyrovnat s omezenými sociálními kontakty, už díky zavřeným školám, zákazu návštěvy v domovech pro seniory, zákazu sportování, kulturních akcí nebo individuální karanténě. Díky těmto zkušenostem jsme se rozhodli co nejvíce ulehčit život všem generacím v naší obci, a to zejména dětem. Díky novým aktivitám a možnosti trávení času na čerstvém vzduchu tak, aby bylo umožněno propojení generací a mezigeneračního setkávání.

Alej života

Koloběh života začíná samotným narozením dítěte. Na obecním úřadě probíhá již tradiční vítání občánků s písničkou pro rodiče a následovat bude nová tradice – rodiče společně vysadí svůj strom narození. Postupně vznikne „ALEJ ŽIVOTA“. Letos je sázení stromů naplánováno na sobotu 27. listopadu a srdečně zveme rodiče nově přivítaných dětí. Sázet se bude v lokalitě za ulicí směrem k farmě. Bližší informace o sázení budou ještě upřesněny.

Řezbovaná zvířátka

Po celé obci bylo rozmístěno 10 dřevěných řezbovaných zvířátek, která plní vzdělávací a interaktivní funkci. Už jste je všechny našli? Zvířátka vyrobil Mirek Kašík ml.

Putování s vílou Poličkou

V červenci jsme uspořádali Polické putování s vílou Poličkou, kdy se Police proměnily do pohádky a děti do pohádkových bytostí. Děti dostaly pohádkovou mapu, plnily úkoly, luštily šifry, hádaly hádanky. Odměnou byly sladkosti a k velkému údivu mnoho knih.

Strom rodiny

Pro uvědomění, jak je rodina důležitá, bude vysazen u autobusové točny strom rodiny. Zároveň dojde k doplnění osvětlení velikého vánočního stromu u školy, který svítí široko daleko i mimo obec.

Mikulášská výprava

Aby byly děti zase celý rok hodné a zodpovědné, bude obnovena tradice chození Mikuláše, čerta a anděla. Pro tuto příležitost byly zakoupeny nové kostýmy. V případě, že máte zájem o návštěvu Mikulášské výpravy u Vás doma, přihlašte se na obecním úřadě do konce listopadu.

Anděl Polic

Po úspěchu se slaměným betlémem bude vyrobena nová postava – VÁNOČNÍ ANDĚL POLIC. Společnými silami bude dětmi ze sena a slámy vyroben anděl. Od září se mohou všechny děti zapojit do výtvarné soutěže „Anděl Polic“ a nakreslit svou představu anděla a také mu vymyslet jméno. Některé děti již svůj obrázek odevzdaly na obecní úřad a ty, které to ještě neudělaly tak mohou učinit nejpozději do
22. listopadu.

Datum vložení: 11. 11. 2021 12:58
Datum poslední aktualizace: 11. 11. 2021 13:05
Autor: Renata Vajglová

INFO

Lidé v naší dědině

Logo

Facebook

Anketa

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.