Od středy 21.10. se vrací roušky do aut i venkovního prostoru

Vláda přijala v pondělí 19.10.2020 další krizová opatření týkající se zamezení šíření koronaviru

Od středy 21.10. se vrací roušky do aut i venkovního prostoru

V pondělí 19.10.2020 Vláda ČR projednala a schválila několik dalších úprav krizových a mimořádných opatření:

• Od středy si lidé budou muset nasadit znovu roušky i v automobilech, pokud jedou s někým, kdo není členem společné domácnosti,
  • Dále vstupuje v platnost povinnost chránit si dýchací cesty rouškou na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, pokud se v tom místě vyskytují více než dvě osoby blíže než 2 m od sebe a nejedná se o členy jedné domácnosti.
  • Zdravotnická zařízení následné a dlouhodobé péče a pobytová sociální zařízení budou mít povinnost vyčlenit lůžkové kapacity pro klienty s covid-19
  • Ze zákazu provozu školských zařízení budou nově vyňaty i praktické vyučování a praktická příprava žáků a studentů zdravotnických oborů.
  • Nemocnice budou muset do systému koordinace péče ISIN nově nahlásit přijetí pacienta do lůžkové péče s covid-19 do jedné hodiny.
Datum vložení: 20. 10. 2020 12:43
Datum poslední aktualizace: 20. 10. 2020 12:49