Podzim 2020 znamená v Policích společné sázení

Letos se uskuteční opravdu rekordní výsadba stromů, keřů i kvetoucích trvalek hned v několika částech obce – u studny k Jednotě, v okolí obecního úřadu a kaple, na křižovatce u kříže směrem na Kelč, v arboretu a také především v novém stavebním obvodu Výpusta

Celkem bude zasazeno 51 ks stromů – původních dřevin zahrnující lípu, habr, vrbu, střemchu, javor, dub, buk i kaštanovník, platan nebo olši či jeřáb.

Dále bude zasazeno více než 700 ks keřů – růže, jasmín, zlatice, levandule, vajgélie, svída, líska, černý bez, muchovník, kalina tušalaj a další.

A vysadí se také přes 1000 ks trvalek a cibulovin – narcisy, tulipány, konvalinky, pivoňky, kosatce, modřence, rozchodníky, třapatku, kakost, dlužichu i denivku, které kvetou postupně celý rok.

V dalších letech by se mělo pokračovat revitalizací vzniklého prostoru po demolici rodinného domu č. p. 51, v lokalitě Hučál a v okolí točny.

Výsadby jsou financovány z několika grantových a dotačních zdrojů. Jedná se o Operační program Životní prostředí, Národní program Životní prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj, výhru v celostátní soutěži Obec přátelská seniorům 2020 a finanční prostředky od sponzora – zásilkové služby GLS získané prostřednictvím neziskové organizace Sázíme stromy.

Velká část výsadeb proběhne v rámci společného komunitního sázení dne 07.11.2020 se zapojením Vás, občanů – tímto děkujeme všem za Vaši pomoc, ochotu a úsilí se zapojit. Police společně sázejí stromy a keře, Police sázejí budoucnost!

Datum vložení: 15. 9. 2020 10:02
Datum poslední aktualizace: 15. 9. 2020 10:15