Rozšíření systému separace BRO v obcích Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko 1

Obec Police se zapojila do společného projektu s názvem „Rozšíření systému separace BRO v obcích Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko“ (reg. č. projektu CZ.05.3.29/0.0/0.0/17_068/0005503), který je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Realizací tohoto projektu dojde k rozšíření separace biologicky rozložitelných odpadů v 8 obcích Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a 1 obce sousedního mikroregionu Střední Vsetínsko. Kromě obce Police tak budou kompostéry vybaveny také domácnosti v obcích Branky, Kladeruby, Kunovice, Mikulůvka, Poličná, Střítež nad Bečvou, Valašské Meziříčí a Lhota u Vsetína. Rozdáno zde bude celkem 1 380 kusů domácích kompostérů. Občané obce Kunovice budou mít k dispozici také štěpkovač, který bude používán ke zpracování dřevní hmoty ze zahrad domácností. Nově vybudovaná kapacita pro předcházení vzniku komunálních odpadů je předpokládána až na 796,95 tun.

Datum vložení: 14. 5. 2018 14:50
Datum poslední aktualizace: 14. 5. 2018 14:56
Autor: Eva Hermannová

Dnes je 20.4.2021

Svátek má Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Zítra má svátek Alexandra

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

O svaté Anselmeně semeno do země.