SENIORSKÁ OBÁLKA MŮŽE POMOCI I VÁM

Mikroregion Valašskomeziříčsko-Kelečsko pořídil pro seniory takzvané seniorské obálky, které mohou pomoci zachránit život.

Jedná se o aktivitu realizovanou v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR za spolupráce s integrovaným záchranným systémem Zlínského kraje pod záštitou Zlínského kraje a ministra zdravotnictví.

Obálky byly distribuovány do obcí Branky, Choryně, Jarcová, Kelč, Kladeruby, Krhová, Kunovice, Lešná, Loučka, Mikulůvka, Oznice, Podolí, Police, Poličná, Střítež nad Bečvou, Velká Lhota a Zašová.

Seniorská obálka pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením v tísni a ohrožení zdraví nebo života. Často se stává, že přivolaní zdravotníci záchranné zdravotní služby, hasiči nebo policisté nemají o osobě, v jejíž domácnosti zasahují, potřebné informace.

Tomu by měla zamezit seniorská obálka, kterou tvoří:

• plastová obálka s magnetickým proužkem k přichycení na lednici v domácnosti
  • formulář I.C.E. karta s praktickými informacemi o osobě v domácnosti
  • pravidla pro vyplnění

Záchranáři jsou o distribuci obálek do vaší obce informováni a v případě potřeby tak budou seniorskou obálku ve vaší domácnosti hledat na lednici, aby ji mohli využít při záchraně vašeho života.

Blíže se můžete s podobou karty a jejím účelem seznámit prostřednictvím následujícího videa:

Kde získám plastovou obálku?

Plastová obálka je zdarma k dostání na obecním úřadě a bude možné vyzvednout si ji také v rámci setkání seniorů, které proběhne dne 14.12.2019 v místním pohostinství. Dostat ji můžete také od pracovníků vybraných poskytovatelů sociálních služeb (např. z Diakonie ČCE – středisko ve Valašském Meziříčí, Diakonie ČCE – hospic Citadela, Domova pro seniory Valašské Meziříčí a Charity Valašské Meziříčí).

Kdo mi pomůže s vyplňováním I.C.E. karty?

V nouzi vám pomůže jen správně vyplněná I.C.E. karta. Pečlivě si přečtěte Pravidla pro vyplnění, která vám byla předána spolu s obálkou a kartou. Neváhejte požádat o pomoc své příbuzné, pracovníky odboru sociálních věcí Městského úřadu Valašské Meziříčí (tel. 571 674 558 nebo 571 674 565) nebo pracovníky sociálních služeb (např. z Diakonie ČCE – středisko ve Valašském Meziříčí, Diakonie ČCE – hospic Citadela, Domova pro seniory Valašské Meziříčí a Charity Valašské Meziříčí). Pamatujte, že jedny z nejdůležitějších informací jsou pro záchranáře kontakty na blízké osoby. I.C.E. kartu pravidelně aktualizujte, je velmi důležité, aby informace nezastarávaly.

Jak se I.C.E. karta vkládá do obálky a kam se umisťuje?

I.C.E. kartu přeložte na třetiny a vložte do plastové obálky tak, aby byla vidět třetina zadní strany s výrazným nápisem I.C.E. karta. Poté obálku připevněte na kovový povrch lednice.

I.C.E. karta poskládaná do plastové obálky.

ice karta

Umístění I.C.E. karty vložené do plastové obálky s magnetickým páskem na lednici v domácnosti.

umistění

Kde najdu novou I.C.E. kartu, když ji budu potřebovat aktualizovat?

Formulář I.C.E. karty je volně ke stažení a vytištění na webových stránkách obce a Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko http://www.meziricsko.cz/seniorska-obalka/

V případě, že nemáte možnost tisku, vytisknou vám ji na požádání na vašem obecním úřadě.

KE STAŽENÍ

ICE karta