Společné sázení v Policích

Sobota 14. listopadu byla ve znamení společného komunitního sázení ve dvou lokalitách naší obce. Do místního arboreta bylo pod vedením p. Chumchala ze spolku Choryňská stráž vysazeno 18 listnatých stromů. Byly to např. javor, olše, bříza, kaštanovník, dub, platan, jilm.

Na Výpustě se vysázelo 21 ks stromů např. lípa, javor, dub, habr a 201 ks keřů. Sešlo se téměř 50 dobrovolníků, kteří ve skupinkách po dvou nebo v rámci rodin, s časovými a místními rozestupy a rouškami zasadili všechny rostliny. Přírodu nezastavíme ani v době koronaviru, a proto velký dík patří všem, kteří se sázení zúčastnili. Bez vás by to nešlo. Fotografie ze sázení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Karel Hlavica, starosta

foto: Jana Janěková