Tříkrálová sbírka 2021

Tříkrálová sbírka 2021 bude, ale jinak!

Štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Nemusíte se bát – zdraví našich příznivců i koledníků je pro Charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na možnou koledu s rouškami i koledu virtuální. Jedno je jisté – Tříkrálová sbírka bude, koleda se uskuteční. Jen se ještě neví, v jaké podobě. I tři králové totiž musí počítat s možností, že epidemiologická situace neumožní setkání koledníků s dárci tváří v tvář. V současné době vymýšlíme podobu sbírky. Ve hře jsou momentálně tři scénáře. Ten optimistický počítá s uvolněním všech restrikcí
a klasickou tříkrálovou koledou. Realističtěji se však v současné chvíli jeví koleda s omezeními, při níž budou dodržena všechna nařízení. Charity na všech úrovních jsou v kontaktu s příslušnými hygienickými stanicemi, aby byly stoprocentně připravené neriskovat zdraví svých přispěvatelů, dobrovolníků a zaměstnanců, kteří se do sbírky také zapojují. Ti za sebou budou mít náročné měsíce, a i nadále bude jejich pomoc nepostradatelná. Bohužel však musíme brát v potaz také hrozící nepříznivou situaci: „Jen velmi neradi bychom koledovali pouze virtuálně, protože osobní setkávání je jedním z pilířů sbírky. Přesto se i na tuto variantu pilně chystáme,“ říká hlavní koordinátorka Gabriela Víšová z Charity ČR. Sbírka se podle ní intenzivně připravuje na vpád do virtuálního prostoru a své věrné příznivce se pokusí oslovit on-line. Nechce přitom připravit dárce o zážitek z koledy, ani požehnání, které koledníci do domů přinášejí. „Snažíme se využít všechny možnosti, které nám on-line prostor nabízí,“ dodává Gabriela Víšová. Všechny přípravy a varianty koledy však mají jedno společné – ani tentokrát se neobejdou bez dobrovolníků a štědrosti dárců. Cíl sbírky i motto sbírky totiž zůstávají stejné – hlavní je pomoc lidem v nouzi a pomáhá každá koruna. Pracovníci Charity mají s dodržováním přísných hygienických pravidel zkušenosti ze sociálních i zdravotních služeb, a proto věří, že se jim povede je dodržet i při koledování. „Úplný zákaz koledování by nás velmi mrzel,“ zní z Charit. Vás však mrzet nemusí. Radostnou zvěst roznesou Tři králové po České republice děj se, co děj! Informace o konkrétní podobě Tříkrálové sbírky přineseme v dalším čísle zpravodaje a získat je můžete také na webových stránkách Charity Valašské Meziříčí.

Za Charitu Valašské Meziříčí

Martina Došková