Vánoční hvězda

Charitativní sbírka "Vánoční hvězda"

Také letos se občané zapojili do charitativní sbírky Vánoční hvězda, kterou pořádá Šance Olomouc o.p.s. již 23 let.

V loňském roce se do sbírky zapojilo 155 měst a vesnic, bylo 494 prodejních míst, pomáhalo 568 dobrovolníků a prodalo se 64371 ks vánočních hvězd. Celkový čistý výtěžek sbírky byl 3 196 290,- Kč. Získané peníze byly využity na finanční příspěvek a sociální pomoc 15 rodinám, příspěvek na rodinnou rekreaci 3 rodinám, na nákup zdravotnických přístrojů, 3 tabletů na výuku a volný čas, humanizaci kojeneckého oddělení, opravy a dezinfekci maleb na klinice, nákup zdravotnických potřeb, na 2 rekondiční pobyty pro děti, víkendový pobyt pro rodiny, provoz Dětské galerie, nákup výtvarného materiálu a dárků pro děti.

V letošním roce se v naší obci prodalo celkem 111 kusů vánočních hvězd v celkové hodnotě 9.300,- Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc.

Datum vložení: 5. 12. 2020 8:00
Datum poslední aktualizace: 5. 12. 2020 8:00