Velikonoce

Velikonoce 1

Velikonoce

Drazí bratři a sestry,

nedávno jsme si připomněli rok od začátku pandemie. I když je to doba těžká a vyžaduje hodně sebezapření, dá se z ní mnohému naučit: Zve k zamyšlení, ztišení, zpomalení, k přetřídění dosavadních hodnot, k většímu přimknutí se k Bohu…

Pro mne to hodně koresponduje s postním obdobím, které nás zve k těm samým věcem. Je moc dobré, když si v této době vykonáme pobožnost Křížové cesty – veřejně nebo soukromě (doma nebo v přírodě). Ve světle křížové cesty pak můžeme přemýšlet, jak moc stálo Ježíše naše vykoupení. Můžeme porovnat svoje utrpení s tím Jeho, můžeme se s ním spojit a obětovat ty svoje bolesti a těžkosti s Ježíšovými. Příliš málo rozjímáme nad Ježíšovým utrpením – příliš málo.

Ať je nám tento čas možností a důvodem rozjímat o Jeho utrpení víc. Ať tuto dobu prožíváme jako opravdoví křesťané- společně s Ním a opřeni o Něho. A když budeme slavit nejdůležitější svátky naší víry-svátky Velikonoční, ať prožijeme, že Ježíš je silnější než smrt, utrpení i nemoc.

V této těžké době na Vás myslí, modlí se za vás a žehná Vám

o. Jan

Datum vložení: 30. 3. 2021 8:00
Datum poslední aktualizace: 2. 4. 2021 12:25

Dnes je 20.4.2021

Svátek má Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku

Zítra má svátek Alexandra

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

O svaté Anselmeně semeno do země.