Zlatý erb: 7. místo v krajském kole o nejlepší webové stránky

Zlatý erb: 7. místo v krajském kole o nejlepší webové stránky 1

Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlášeno do něj bylo celkem 16 webových stránek měst a obcí a 6 elektronických služeb, které města nebo obce provozují. U webových stránek hodnotila krajská odborná porota celkový dojem ze stránek, dále jejich ovladatelnost, přehlednost, informační hodnotu a také inovativnost.

„Informovaný občan je spokojený občan a internet je bezpochyby čím dál důležitějším zdrojem informací pro veřejnost. Proto děkuji všem, kdo se dobře starají o chod a rozvoj webových stránek měst a obcí a naplno využívají možností, které tento způsob komunikace s občany skýtá,“ uvedl radní Zlínského kraje Petr Gazdík.

„Z mého pohledu je práce poroty rok od roku těžší, neboť weby přihlášených měst a obcí jsou již všechny na velmi vysoké úrovni, rozdíly mezi nimi se postupně stírají a není tedy jednoduché vybrat mezi nimi ty nejlepší. Velmi se za poslední roky zlepšily zejména webové stánky malých obcí. U valné většiny z nich je vidět, že už dávno nejsou dělány tzv. na koleně, ale naopak se svým zpracováním i obsahem často vyrovnají webům větších obcí či měst,“ uvedl Jan Vandík, předseda odborné poroty ve Zlínském kraji.

Obec Police byla přihlášena do soutěže o nejlepší webové stránky obce a zároveň také elektronickou službu pro občany - "Facebook" a mobilní aplikace "V obraze" již podruhé. Minulý rok jsme se umístili na 11. místě.

Komentáře poroty k webu:

"Uživatelsky přívětivý a graficky povedený web. Pozitivem je horní plovoucí lišta s hlavním menu, která umožňuje flexibilnější ovládání webu. Informace na webu jsou aktuální, dílčí odkazy fungují. Povinné informace zveřejněny."

"Přehledné a dobře strukturované stránky. Nechybí odkaz na FB a registrace k odběru novinek. Možnost přepnutí vzhledu. Kalendář akcí pro rok 2019 ke stažení v pdf. Odkaz na Czechpoint formou grafického banneru. Aplikace pro chytré telefony."

Komentáře poroty k elektronické službě "Facebook":

"Kvalitně zpracovaný a administrovaný FB profil obce. Škála zveřejňovaných příspěvků je velmi pestrá, od pozvánek na nejrůznější akce, přes oznámení obecního úřadu, upozornění na vyhlášené dotační tituly, až po sdílení důležitých zpráv z médií. Pro obyvatele obce i další veřejnost je tedy jistě užitečným zdrojem informací."

"FB stránky jsou dnes již standardní komunikační nástroj s veřejností. Ale chválím, že se paní zastupitelka činnosti věnuje ve svém volném čase."

Komentáře poroty k elektronické službě "V obraze":

"Mobilní aplikace přináší rychle, jednoduše a přehledně důležité aktuality z webu obce. Stejnou aplikací disponuje řada dalších obcí ve Zlínském kraji."

"Aplikace obsahuje aktuální informace o dění v obci včetně, včetně praktických i kulturních informací. Informace jsou aktualizovány. Aplikace je inovativní a současně je propojená s webovými stránkami."

Nejlepší webové stránky města

1. Valašské Klobouky