Zprávy SDH Police

SDH Police

I přes nepříjemný vývoj v tomto roce jsme společně jako hasiči zvládli uspořádat kulturní akce jako ples a pouť, dále jsme nemalý čas věnovali údržbě a opravám naší výjezdové techniky, pomáhali občanům v nelehkých situacích a mnoho dalšího. Avšak tento rok nebyl tak plný aktivit jako předchozí roky a spoustu naplánovaných aktivit nám nedovolil uspořádat.

V průběhu roku naše výjezdová jednotka obdržela dotaci na nákup nových zásahových přileb a dvou hasičských obleků. Toto vybavení nahradí již zastaralé a nevyhovující vybavení naší zásahové jednotky. Hlavní změnou pro nás v tomto roce je získání nového zásahového vozidla od JSDH Poličná. V měsíci listopadu po dlouhém moratoriu papírování a domlouvání trvajícího od května letošního roku jsme dostali jimi vyřazený zásahový vůz do svých rukou. Jedná se o cisternovou automobilovou stříkačku (CAS) Iveco Magirus.

I když se jedná o starší automobilovou stříkačku, tak její technický stav je velmi uspokojivý. Pro naši jednotku je obdržení tohoto vozidla velkým posunem, a to nejen v možnosti provádění požárního zásahu s vlastní zásobou vody, ale i ve velikosti úložných skříní na bocích vozidla a možnosti uložení všech potřebných věcných prostředků pro různé druhy zásahů.

Nyní bude probíhat na vozidle CAS zaškolení všech členů JSDH Police, zejména strojníků. Dále nás čeká mnoho práce s úpravou vozidla pro potřeby naší jednotky, která se bude zejména týkat úpravy nástavby pro uložení věcných prostředků našeho sboru.

Jakmile zakončíme veškeré zaškolování a převybavení CAS, bude automobil zařazen
do výjezdu a budeme moci tímto krokem nahradit již nevyhovující stávající  automobil Avia. Avia bude následně nabídnuta dle rozhodnutí zastupitelstva obce k prodeji. I když se budeme loučit s naší „Máňou“ velmi těžko, tak věřím, že CAS z Poličné nám naši Avii nahradí více než plnohodnotně. Také doufám, že se situace v co nejbližší době uklidní a budeme moci udělat adekvátní přivítání nové techniky spolu se všemi občany naší obce.

Nejkrásnější svátky v roce jsou tu, tak ať to neskončí požárem. V tomto období adventu a Vánoc je více než běžné v domácnosti zapalovat svíčky. Jedná se v podstatě o otevřený oheň. Uvědomme si, že
v dnešní době jsou veškeré domácnosti přeplněny hořlavými materiály, proto i malá nepozornost nebo nevhodné umístění adventního věnce či zapálené svíčky, může skončit velkým neštěstím. Proto prosím dbejte na to, abyste svíčky a jiné zapálené předměty nenechali nikdy bez dozoru. I malý okamžik může vést vlivem malé nehody k velkému neštěstí.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem kolegům hasičům a spoluobčanům za přízeň a podporu SDH Police a popřát jim tímto krásné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok 2021.

Za SDH Police Martin Bajcar, velitel

Datum vložení: 5. 12. 2020 8:00