Obec Police
ObecPolice
Obec Police

datová schránka: knaa7xy

Zprávy z farnosti

farnost Branky

Milé sestry, milí bratři,

Znovu jsme vstoupili do doby adventní. Je to doba ztišení, očekávání a přípravy na nejkrásnější svátky v roce – svátky Vánoční – svátky narození a příchodu Ježíše Krista mezi nás – lidi před 2000 lety. Vánoce bychom mohli oslavit i jako další svátek v pořadí, ale něco by tomu chybělo. Adventní doba nás učí, že i čekání má svůj smysl a význam. Může nás naučit trpělivosti, pokoře, vytrvalosti, ztišení…  

V adventu každou středu v našem kostele v 6:45 začínají roráty – ranní mše ještě za tmy, aby tím více vyniklo světlo. A co je tím světlem? Příchod Boha mezi nás – lidi. Pro věřící píšu: Boha, pro nevěřící: Lásku – aby to dobře pochopili. Protože Bůh je Láska a bez Něho (bez ní) nemá člověk proč žít.

I na těchto rorátních mších se můžeme více zamyslet a soustředit na to, co je podstatou Vánoc a dobře se na ně připravit. Ať Bůh přijde mezi nás a najde v nás pěkně vyzdobené místo, které mu v srdci právem patří.

 

Program mší sv. a zpovídání v naší farnosti na Vánoce 2021:

Sv. zpověď:            

ČT 23.12.      Police            16:30-17:00

ČT 23.12.      Branky           17:00-17:30

                       

Mše svaté:

PÁ 24.12.      Půlnoční                                           20:30

SO 25.12.      1. Svátek vánoční                            10:00

NE 26.12.      Neděle Svaté Rodiny                     10:00

PÁ 31.12.      Silvestr                                                15:00  ! mše sv. v Policích

SO 01.01.      Nový rok                                            10:00

NE 02.01.      2. Neděle po Narození Páně       10:00

 

Od 22. 11. 2021 vláda schválila nová opatření, bohoslužeb se nedotknou. Stále platí rozestupy, desinfekce rukou a nošení respirátorů. Kontrola covid pasů nebo testů není pro mše svaté povinná.

S politováním musím oznámit, že opatření se dotknou našeho plánovaného vánočního koncertu Cimbálové muziky Polajka a Valašského souboru písní a tanců Bača, který měl být 27. Prosince v Brankách. Koncert, na který jsme se moc těšili, musel být zrušen. Snad se ho někdy ještě dočkáme.

I přesto Vám ze srdce přeju příjemné a požehnané prožití krásných svátků Vánočních, hodně zdraví, spokojenosti a radosti i z malých věcí.

o. Ján Rimbala

 

Spojme se v této složité době, kdy čelíme pandemii COVID, ve společné modlitbě:

 Modlitba pro čas epidemie

 Kerry Weber
 
Ježíši Kriste, tys procházel městy a vesnicemi a „uzdravoval každou nemoc a každou chorobu“. Nemocní se uzdravovali na tvé slovo. Přijď nám na pomoc i teď, když se po celém světě rozšířil koronavirus, a dej nám zakoušet svou uzdravující lásku.

Uzdrav ty, kteří virem onemocněli. Ať mají dobrou zdravotní péči, která jim navrátí sílu a zdraví.
Uzdrav nás ze strachu, který národům brání spolupracovat a bližním vzájemně si pomáhat.
Uzdrav nás z pýchy, s níž bychom se domnívali, že nemoc, která nezná hranic, se nás netýká.  
Ježíši Kriste, který vše uzdravuješ, zůstávej nám nablízku v této nejisté a smutné době.
Buď s těmi, kdo na virus zemřeli. Ať spočinou s tebou v tvém věčném pokoji.
Buď s rodinami těch, kteří onemocněli nebo zemřeli. V jejich strachu a smutku buď s nimi a chraň je před nemocí a beznadějí. Ať zakusí tvůj pokoj.
Buď s lékaři, sestrami, výzkumníky a všemi zdravotníky, kteří se snaží všechny zasažené léčit a pomáhat jim, a sami se přitom vystavují riziku. Ty sám je ochraňuj a dávej jim svůj pokoj.
Buď s těmi, kdo vedou národy. Dej jim prozíravost, aby jednali s láskou a skutečným zájmem o dobro lidí, kterým mají sloužit. Dej jim moudrost, aby věnovali prostředky na dlouhodobá řešení, která pomohou připravit se na podobné epidemie v budoucnosti a předcházet jim. Ať na nich spočine tvůj pokoj, když o něj na zemi společně usilují.
Ať už jsme doma nebo v cizině, ať je kolem nás trpících touto nemocí hodně nebo jen málo, Ježíši Kriste, zůstávej s námi. Buď s námi, když bojujeme o životy, a když je oplakáváme. Pomáhej nám vytrvat a být připraveni.  Kéž naše úzkosti vystřídá tvůj pokoj. 
 
Ježíši Kriste, uzdrav nás.

Datum vložení: 6. 12. 2021 14:51
Datum poslední aktualizace: 6. 12. 2021 15:03
Autor: Renata Vajglová

INFO

Lidé v naší dědině

Logo

Facebook

Anketa

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.