Zprávy z farnosti

Zprávy z farnosti 1

velikonoce

Milí bratři a sestry,

Velikonoce jsou největšími křesťanskými svátky, kdy si připomínáme okamžiky, v nichž Ježíš, Boží Syn v lidském těle završil své poslání zachránit lidstvo od zla a smrti tím, že na sebe dobrovolně přijal smrt. O Vánocích jsme vás zvali na mše a betlém, abychom si připomněli tajemství Ježíšova narození. O Velikonocích vám nabízíme v našem kostele mše a také náš nový postní betlém, aby vám připomněl závěr Ježíšova života, tajemství Ježíšovy smrti a vzkříšení. Budeme slavit tyto události:

1. Zelený čtvrtek – Ježíš v Getsemanské zahradě

Společně se zamýšlíme nad tím, co Ježíš v těchto chvílích prožíval, když místo normálního potu, mu z obličeje kanula krev. Dolehly na něj totiž hříchy a zlo každého člověka, který kdy žil a bude žít, a to je něco nepředstavitelného.

2. Velký pátek – Ježíš umírá na kříži

Na koho Ježíš na kříži myslel?  Co všechno řekl, než zemřel?  „Žízním.“, „Otče, proč jsi mě opustil?“, „Do tvých rukou odevzdávám svého ducha.“

3. Bílá sobota – Ježíš uložen v hrobě

Víme, že Ježíš nakonec vstal z mrtvých, ale když ležel v hrobě, nikdo si neuměl představit, že by se to ještě mohlo nějak změnit. Dokážu věřit, že i když možná budu muset čekat, tak Bůh nakonec všechno zlé kolem mě zvrátí k dobrému?

4. Velikonoční neděle – Ježíšovo Vzkříšení

Ježíš byl vzkříšen, položil za nás z lásky svůj život. Byl pravý Bůh a pravý člověk. V těch, kdo v něj uvěřili a nechali se pokřtít, jeho život již nyní proniká vše, co je v nich slabé, nemocné, hříšné, smrtelné. Díky Ježíšovu vzkříšení Bůh dokáže i všechno zlé, co spojíme s Ježíšem, proměnit v naše dobro.

VELIKONOČNÍ OBŘADY – KOSTEL BRANKY:

Zelený čtvrtek             6.4.     17:30

Velký pátek                  7.4.     17:30

Bílá sobota                   8.4.     21:00

Velikonoční neděle    9.4.     10:00

Velikonoční pondělí  10.4.  10:00

Velikonoční čtvrtek   13.4.  17:30 mše sv. v Policích

HLÍDÁNÍ BOŽÍHO HROBU

Na Bílou sobotu od 8:00 – 21:00 hod. můžete navštívit otevřený kostel v Brankách a pomodlit se u Božího hrobu, kde bude krásná socha Ježíše uloženého v hrobě. Hrob budou hlídat i děti, které letos půjdou k 1. sv. přijímání. Přijdou i se svými rodiči a zvu i jiné děti, aby se zapojily a taky i jiné rodiny. Rozpis bude po půlhodinách a věřím, že ho i s Vaší pomocí poctivě vyplníme. Je to 13 hodin a 26 políček k tomu, aby Pán Ježíš nebyl v kostele sám. Moc Vám dopředu děkuji, že i takto můžete Pánu Ježíši projevit lásku a vděčnost za to, co pro nás udělal (a pořád dělá).

Přeji Vám ze srdce krásné prožití Velikonoc a radost z toho, že Pán Ježíš je silnější než smrt.

o. Jan

Datum vložení: 31. 3. 2023 12:16