Roušky pro SENIORY zdarma

Členové Kulturní a sociální komise obce Police se rozhodli pomoci seniorům v této nesnadné situaci a zdarma šijí roušky, které budou ve čtvrtek rozdávány přímo do schránek.
Nosit roušku není ostuda, ale projev solidárnosti a ohleduplnosti vůči ostatním. Každá překážka pro vir je plus.
Čím dříve všichni začneme, tím dříve to skončí!

#nosímroušku #rouškyvšem

Senioři, nemocní a osoby se sníženou imunitou patří mezi nejhroženější skupiny obyvatel.

Pokud je to možné, měli by zůstat doma a vůbec nevycházet. Existují však situace a okolnosti, kdy to není možné. VŽDY se na veřejnosti - na ulici, v obchodě, ve veřejné dopravě, na poště nebo kdekoliv jinde pohybujte s rouškou, šátkem nebo čímkoliv přes obličej. Mnohdy je nošení roušky navíc povinné.  Chovejte se prosím zodpovědně k sobě, ale i k druhým a berte roušku nyní jako běžný doplněk!

Zároveň informujeme, že pokud senioři nad 70 let, potřebují pomoci s nákupem nebo donáškou léků, mohou informovat Obecní úřad na čísle 571 637 200- rádi Vám se vším pomůžeme.

Většina odborníků se shoduje, že je to jeden ze způsobů, jak zastavit šíření viru. Přestože roušky z papíru či látkové roušky neochrání před virem samotným, mohou zastavit jemné kapénky ze slin, pomocí nichž se virus šíří. Pokud tedy roušku začne nosit většina populace, šíření viru se významně sníží. Bohužel jednorázové roušky u nás v současnosti nejsou k dostání, není tedy od věci se vrátit k výrobě látkových. Jejich výhoda je, že je lze použít opakovaně, pouze je nutné je po použití vyvařit a vyžehlit.

Rouška

Leták