Obec přátelská rodině 2019

Police zvítězily v celorepublikové soutěži "Obec přátelská rodině 2019 a obdržely 500 000 Kč na prorodinné aktivity.

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vítěze soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům 2019“. V rámci této soutěže byly v pěti kategoriích oceněny obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky. V letošním druhém ročníku soutěže bylo mezi vítěze rozděleno více než 18 milionů korun na podporu těchto projektů. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) předala oceněným diplomy a symbolické šeky na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo v pražském Hrzánském paláci v úterý 25. června 2019.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 37 obcí v 5 kategoriích, rozdělených podle počtu obyvatel. Soutěže se mohou účastnit všechny obce, města, statutární města a městské části z celé České republiky.

Police zvítězily v I. kategorii do 1000 obyvatel a získaly finanční odměnu ve výši 500 000 Kč.

Aktivity, na které se obec zaměřila, vzešly z výsledků dotazníkového šetření při zpracování Koncepce rodinné politiky obce Police a potřeb spolků a MŠ a ZŠ Police.

Spolu s přihláškou se v dubnu tohoto roku zpracovala poměrně náročná žádost o poskytnutí neinvestiční dotace spolu s četnými přílohami a dokumenty - Koncepce rodinné politiky obce Police na období 2019 - 2023, analýza rizik, analýza udržitelnosti a SWOT analýza. Na základě bodového hodnocení obec získala 1. místo.

Mgr. Karolína Holl, DiS.

zpracovatel žádosti a koordinátor projektu

Datum vložení: 26. 6. 2019 15:30
Datum poslední aktualizace: 25. 8. 2020 10:52
Autor: Karolína Holl

Ano, jsem velice spokojen(a) (47%)
Někdy ano, ale stále kombinuji s kontejnery (24%)
Ne, nevyužívám (29%)
Již jste hlasoval(a).

Dnes je 20.1.2021

Svátek má Ilona

Zítra má svátek Běla

Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Na svatého Fabiána cesta zvoní pod nohama.