Zlínský kraj finančně přispěl k prodloužení kanalizace směr areál ZD

Prodloužení kanalizace a vodovodu Police – k areálu ZD

Obec Police se dlouhodobě snaží o vylepšení životních podmínek obyvatel obce včetně dlouhodobého zlepšování dostupnosti technické infrastruktury v obci. Jedním z prvořadých cílů obce je komplexní dovybavení obce vodohospodářskou infrastrukturou, a to především v oblasti nakládání s odpadními vodami v obci. Obec se postupnými stavebními etapami snaží pro všechny své obyvatele umožnit napojení se na veřejnou kanalizační síť.

Obec Police v současné době dokončila realizaci projektu Prodloužení kanalizace a vodovodu Police – k areálu ZD (v části kanalizace). Předmětným projektem bylo v lokalitě pod areálem ZD řešeno odvedení odpadních vod splaškových z rodinných domů novou splaškovou kanalizací (sběračem) včetně kanalizačních odbočení napojenou do stávající splaškové kanalizace v obci Police zakončené stávající obecní čistírnou odpadních vod. Na akci se finanční dotací kromě obce Police podílel Zlínský kraj.

Realizací projektu došlo k dalšímu napojení části obyvatel obce k odvádění splaškových vod do veřejné kanalizační sítě, přičemž v této předmětné lokalitě jsou již rozestavěny nebo se bude realizovat výstavba dalších rodinných domů, které se v budoucnu napojí na nově vybudovaný kanalizační sběrač. Výstavbou, respektive prodloužením stávající kanalizace v dané lokalitě umožní obec Police napojení téměř 80 % celkového počtu obyvatel (77,3 %). Realizací projektu a postupným napojením rodinných domů na veřejnou kanalizaci dochází ke zlepšování odpovídající životní úrovně pro všechny obyvatele obce, nejenom obyvatele dané lokality, podmínek pro další rozvoj obce a kvality životního prostředí.

Prodloužení kanalizace a vodovodu Police – k areálu ZD je spolufinancován Zlínským krajem

Datum vložení: 4. 5. 2021 7:24
Datum poslední aktualizace: 4. 5. 2021 7:28

Dnes je 31.5.2024