Obec Police
ObecPolice

Andrea Mikuláštíková

Andrea Mikuláštíková

"Nemám ráda změny"

Začneme humorně-bydlíte dvougeneračně a říká se u Mikuláštíků!?                                                                                                                                                              

Můj tatínek se jmenuje se Svoboda a cely život žije v Policích. Tak jako já.

 

Vzpomínáš si na něco z mateřské školy v Policích, kam jsi chodila?

 Žádný silný moment, ani vzpomínka na MŠ mě vůbec nenapadá. 

 

Tak to je vtipné, vzhledem k tvé profesi učitelky v MŠ. Co tě k tomu vedlo?

U mě to rozhodně nebyl nějaký dětský sen, být učitelka. Chtěla jsem být zdravotní sestra, jako moje mamka, ale ta se mi to snažila vymluvit. Proto jsem v 8.třídě navštívila Pedagogicko- psychologickou poradnu, kde mě vyšlo, že bych se měla věnovat některé z pomáhajících profesí, jako je zdravotní sestra, nebo učitelka. A i díky tomu, že jsem hrála na klavír, na kytaru a moc ráda jsem zpívala, tak bylo rozhodnuto.

 

Vím, že tě zajímá psychologie, které se momentálně i věnuješ, můžeš to upřesnit?

Psychologie je všeobecně zajímavý obor, ale také složitý. Studuji obecnou psychologii a tím, že studuji dálkově, tak musím hodně času věnovat samostudiu. Letos bych měla studium ukončit, ale rozhodně bych chtěla dál pokračovat a věnovat se dětské psychologii a poradenství v této oblasti. Každopádně i zde se nabízí rčení, že druhým se vždy radí snadněji, než sobě. Určitě bych se ale dál chtěla věnovat své práci a všemu, co se točí kolem dětí. Jestli to bude mateřská či základní škola zatím nevím.

 

Hodláš v souvislosti s tímto uskutečnit nějaký svůj sen?

Zatím ne, můj sen je dokončit studium.

 

Mateřská škola má zásadní vliv, stejně jako výchova v rodině v tomto vývojovém období, na každého z nás, pro rozvoj osobnosti a kolektivní cítění. Jaký máš na to názor?

Souhlasím a stále se utvrzuji v tom, že děti jsou odrazem svých rodičů a také výchovy. Když mluvím o výchově, mám tedy na mysli i výchovu ve školce a škole a vždy mám radost, když slyším, že děti jsou spokojené a chodí do školky rády. Já sama také chodím do své školky ráda 

 

Tvá profese je náročná a zodpovědná, myslíš si, k tomu máš talent a dispozice?

Profese učitelky je opravdu náročná, ale já mám svou práci moc ráda. Často si při práci vzpomenu na své děti a na to, jak bych chtěla, aby se jim p. učitelka věnovala.  Snažím se být spíš taková ,,mamka,, přísná, ale mít je ráda takové jací jsou. Neházet je do jednoho pytle, ale opravdu vždy přijít na to, co na každého platí, což je často složité. Proto je má práce tak zajímavá a každý den jiná.

 

Máš profesní sebereflexi?

Myslím že ano. A někdy až moc. Jak už jsem řekla, jak doma, tak v práci člověk většinou ví, co a jak dělat, ale často je vše jinak. Potom je na místě se zastavit a zamyslet se nad tím, proč to tak bylo a jestli to nešlo jinak. Musím říct, že tam kde pracuji, tak máme s rodiči velmi přátelský vztah. Jsem za to moc ráda. Často apelujeme na rodiče, aby vše řešili hned a z očí do očí a mám pocit, že zatím to funguje. Vše je o komunikaci.

 

Máš profesionální deformaci ve výchově svých dětí?!

Určitě mám. Toho jsem si vědoma. Je to hodně náročné skloubit v tomto případě práci a rodinu. Opět se nabízí : Káže vodu, pije víno. A to rozhodně nechci, aby byl můj případ.

 

Dcera a syn jsou už chloubou dědiny ve svých výsledcích v Karate. Kdo je k tomu vedl?

Aby děti chodily do karate napadlo mou kamarádku, která má stejně staré děti s tím, že když budou chodit spolu, tak je to bude víc bavit. A stalo se. Jsem za to moc ráda. Karate je moc baví, což je nejdůležitější.

 

Tvůj manžel pochází z Rožnova, zvykl si tady? Jako pár působíte harmonicky. Nebo je to klam a mam?

To je spíš otázka na manžela, jestli si tady zvykl, ale myslím, že se mu tady líbí. Je vášnivý cyklista, takže kopečky ho učarovaly :D Jinak se snažíme žít v rovnováze tak, abychom byli spokojení a bylo nám dobře. Máme se rádi a jsme rádi spolu.

 

Co máš na Policích nejraději a co bys změnila?

Jsem tady ráda, čím jsem starší, tím si víc uvědomuji, jak moc se mi tady líbí a jak bych se nechtěla nikam stěhovat a vlastně tady ani nic měnit. Nemám ráda změny.

 

Co je pro tebe prioritní v životě?

Pro mě je priorita moje rodina, to je pro mě nejvíc.

 

Máš ještě nějaké zájmy, kromě rodiny a práce?

Miluju zpěv, ráda čtu, sportuji (lyže, kolo, turistika) a co mě baví je cestování karavanem

Datum vložení: 4. 10. 2019 10:28
Datum poslední aktualizace: 4. 10. 2019 10:33
Autor: Michal Havran

OBEC

Lidé v naší dědině

Logo

Facebook

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.