Obec Police
ObecPolice

Karolína Holl

Karolína Holl

Zastupitel obce Police

1. Pocházíte z jiné vesnice, dalo by se říct, že určitou roli pro váš přesun hrála láska!? Cítíte se tady lépe, jinak, či doma a jak byste charakterizovala rozdíl, je-li.?

Vždycky jsem si myslela, že budu žít někde ve velkoměstě, třeba v cizině s dostatkem veškerých služeb hned po ruce, skvělou služební dostupností i neomezenými možnostmi, jak strávit svůj volný čas, což mi vždycky scházelo. Praha pro mě byla snová… Ale jak už to tak bývá - láska hory přenáší, a tak jsem už pátý rok občanem Polic. 
Nicméně Kunovice vedou na celé čáře, ať už kvůli obrovskému rozvoji, který je vidět na každém rohu, nabídce služeb i spoustě otevřených možností. Snad nikde neplatí více, že kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.


2. Studovala jste v zahraničí, kde? Co Vám to dalo a jak jste vnímala rozdíly. Stýskalo se vám?
V nizozemském Haagu jsem strávila semestr na evropských studiích. Hodně jsme cestovali do Bruselu po institucích EU, simulovali jednání Evropského parlamentu při projednávání tabákové reformy, napsala jsem spoustu esejí… Žádné biflování látky nazpaměť tak jako u nás na Právnické fakultě, ale praktické dovednosti, které jsme měli možnost „zažít“. 
Poprvé jsem bydlela na studentské koleji, kde jsem byt sdílela se studenty ze Španělska, Skotska a Norska. Volný čas mimo studium jsem trávila cestováním po celém Beneluxu i Francii a také stáží na českém velvyslanectví, která pro mě byla jedním obrovským zážitkem. Vyzkoušela jsem si práci na konzulárním i ekonomickém úseku, účastnila jsem se mezinárodních konferencí i training programů na Mezinárodním trestním soudě, holandských ministerstvech i dalších mezinárodních organizacích, zpracovávala jsem pravidelné reporty o politickém dění na Úřad vlády do Prahy… 


3. Myslíte si, že to co děláte a čím se i živíte, vás baví a naplňuje?
Dělám toho spoustu, záleží, co máte konkrétně na mysli… Všechno, do čeho jsem se rozhodla investovat svůj čas, mě musí bavit, naplňovat a přinášet mi užitek. Ve své práci projektového manažera a zpracování žádostí o dotace jsem se doslova našla a jsem ráda, že jako jedna z mála se věnuji opravdu tomu, co jsem studovala. Farma je pro mě velký relax a taky se už nemusím trápit ve fitku :) a další aktivity jsou už jen bonus jak zhodnotit vloženou energii.
 
4. Vaše farma je váš splněný dětský sen? Preferujete některá zvířata?
Naši i babičky vždycky chovali plno zvířat a věnovali se hospodářství. Každé jaro jsme strávili sázením zemáků i řepy, v létě jsem se opalovala v seně a okopávala se cibule, mrkev, česnek atd... Konec prázdnin patřil vybíráním zemáků, podzim zase sběru jablek a trnek. A v zimě byly zabijačky. Jelikož jsem věděla, jaká je to dřina a zodpovědnost, vždy jsem tvrdila, že nikdy nebudu nic chovat ani sadit. A jak čas plynul a okolnosti se vyvíjely, založila se naše Farma Horní konec.  Co se týká zvířat, tak jednoznačně kozy pro jejich bezprostřednost, umazlenost a talentem nás vždy něčím překvapit.
 
5. Co je pro vás v životě nejdůležitější?
Rodina a láska. Dobro nad zlem.


6. Jak byste charakterizovala váš život v naší vesnici, i jak ho obecně vnímáte?
Jsem multifunkční aktivní člověk, kterému záleží na místě, ve kterém žije, ať už by to bylo kdekoliv. A pokud mám možnost ledacos změnit nebo přispět ke změně, tak to ráda udělám. Bohužel ne všude jsou snahy, nový pohled na věc a aktivita vítána. Ale trpělivost růže přináší…

7. Přebrala jste funkci kronikáře. To je nelehká práce? Baví vás to?
Věřím, že to má smysl a hodně mě to baví. Je to velká výzva a i zodpovědnost. Bohužel ne všichni to tak vnímají. V Policích se kronika nepsala od roku 2009 a chybí zápisy i z předešlých minulých let. Zřejmě proto tato funkce dlouho nedoznala důležitosti a i nyní je stále podceňována. Třeba se to ale časem a pravidelnými zápisy změní.

8. Máte nějaký oblíbený vtip o blondýnách?
Proč jsou blondýnky tak krásné? Protože v jednoduchosti je krása…


9. Jste ve finančním výboru, chcete to nějak upřesnit a něco rozvést?
Finanční výbor má za úkol mimo jiné i sestavovat návrh rozpočtu a tím ovlivnit hospodaření i rozvoj během roku. A měla jsem za to, že rozpočet je ve své podstatě závazný dokument a realizací akcí zařazených do rozpočtu by pak mělo být pro obec prioritou. Navíc stále existuje spoustu dotačních možností a grantů, které by většinu investičních i neinvestičních akcí mohly značně podpořit a tím ušetřit spoustu vlastních prostředků obce. Nicméně jsem brzy pochopila, že se jedná pouze o jakýsi plán, co by se tak mohlo třeba udělat, kdyby… 

10. Kandidovala byste znovu, kdyby byla příležitost? Máte v souvislosti s tímto konkrétní vizi a cíl pro rozvoj naší dědiny?
V Kunovicích jsem tuto potřebu nikdy neměla a asi by mě to ani nenapadlo. V Policích je to opačně. Tyto volby pro mě jako „mladou naplaveninu, co se nebojí říct věci narovinu“  znamenaly velký úspěch. Je vidět velká podpora občanů, kteří mi věří. A to mě žene dopředu. 

11. Máte svoje životní krédo?
„Karma je zdarma“

12. Je něco, co vás obecně trápí a co byste chtěla sdělit veřejně?
Osobní rovina a vlastní zájmy vtažené do chodu úřadů - všichni jsme si rovni, ale někdo rovnější.


13. Máte nějaké oblíbené místo, kde se cítíte dobře?
V horké vaně :D

Datum vložení: 9. 4. 2019 8:12
Datum poslední aktualizace: 26. 7. 2019 7:00
Autor: Michal Havran

OBEC

Lidé v naší dědině

Logo

Facebook

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.