Činnost Sboru dobrovolných hasičů v roce 2022

Činnost Sboru dobrovolných hasičů v roce 2022 1

SDH Police

Vážení spoluobčané, rád bych vás seznámil s činností Sboru dobrovolných hasičů v roce 2022.

Začátek loňského roku byl ještě silně ovlivněn situací okolo covidu. Z toho důvodu jsme nemohli uspořádat  náš hasičský ples. Až v jarních měsících jsme se zapojili do tradičních hasičských akcí.

V dubnu a říjnu jsme provedli sběr železného šrotu a elektrospotřebičů.

V uniformách a s praporem jsme se zúčastnili hasičské pouti na svatém Hostýně, oslavy sv. Floriána v Kelči, oslav 80 let SDH v Němeticích.

Společně se spolkem Klenot jsme dovezli, u klubovny postavili a o měsíc později skáceli májku. Obvodového kola hasičské soutěže v Kunovicích se zúčastnilo pouze družstvo mužů nad 35 let a v konkurenci 12 družstev skončilo na 4. místě. Bohužel, přestože máme vybavení pro hasičský sport na velmi vysoké úrovni, nedaří se nám zapojit do soutěžní činnosti mladší ročníky.  Velmi rádi proto přijmeme zájemce z řad mládeže o tento krásný sport. V červnu jsme zajistili prodej občerstvení při Polické pouti a zároveň zabezpečili evidenci na průjezdním stanovišti Moravia Walachian Classic rallye.  Historické automobily, navigační um a schopnost posádek přišla k hasičské zbrojnici zhlédnout spousta diváků.

Po dohodě s vedením obce jsme zahájili přestavbu hasičské zbrojnice. Složitou situaci s výjezdem vozidel ze zbrojnice jsme vyřešili zmenšením původních vrat a instalací dalších garážových vrat. Nyní již mohou vyjíždět vozidla Ford Tranzit,  i CAS Magirus Deutz jednotlivě, nezávisle na sobě. Celou přestavbu jsme provedli soběstačně, a odpracovali při tom zdarma 450 brigádnických hodin.

Na dlouho očekávanou a 2x odloženou akci jsme vyrazili 10. září. Cílem byla malá vesnička Úsobrno v okrese Blansko a akce „Voda koňko přes tře kraje“.  Cílem akce byla dálková doprava vody pomocí ručních vahadlových stříkaček z území Olomouckého kraje přes Jihomoravský do kraje Pardubického. Cíl byl splněn, použito bylo celkem 38 vahadlových stříkaček a voda byla dopravena na vzdálenost 3800 m za 1 hodinu a 47 minut. Průběh celé akce sledovala komisařka Agentury Dobrý den z Pelhřimova, která ověřila výsledek a zajistila zapsání do České knihy rekordů.  Po zapsané účasti na Hasičské fontáně v Praze v roce 2018 je to náš druhý zápis do Knihy rekordů.

Další velkou akcí byla organizace a uspořádání soutěže „O zlatý pohár hejtmana Zlínského kraje“ dne 18. září 2022. Bohužel nepřízeň počasí ovlivnila jak počet soutěžících týmů, tak i počet diváků.

Přesto  k nám přijelo 20 sportovních týmů. Zvítězili muži z Velkého Ořechova okr. Zlín a ženy z Bílovic okr. Uherské Hradiště.  Velkou poctou pro nás byla účast hejtmana Zlínského kraje Ing. Radima Holiše, ředitele HZS Zlínského kraje plk. Ing. Víta Rušara a taky čelních představitelů okresních sdružení Zlínského kraje.

Závod horských kol „Polický okruh“ byl posunut z tradičního termínu až na 15. října.  Počasí opět nepřálo, silný vítr značně znepříjemnil práci pořadatelům, tak i 82 závodníkům všech věkových kategorií.

Na klubovnu směřovaly naše kroky ještě 11. listopadu. Celosvětově je tento den  připomínán jako den válečných veteránů, věnovaný památce ukončení první světové války. My jsme tento den uspořádali společné posezení pro všechny brigádníky a jejich rodiny. Tímto jsme chtěli vyjádřit uznání a poděkování za spoustu času, který věnovali přestavbě hasičské zbrojnice. Zároveň jsme tak účelně využili přebytky zboží nakoupeného na zářijovou soutěž O zlatý pohár hejtmana.

Poslední  akcí byla naše účast v historických hasičských uniformách a s ruční dvojkolovou džberovkou na Živém betlému v Loučce. Svou skromnou účastí jsme snad stovkám přihlížejících přispěli ke zpestření atmosféry Štědrého dne.

Závěrečné bilancování našich aktivit proběhlo na Výroční valné hromadě dne 28. 12. 2022 v sále hospody, po schválení všech dokumentů následovala slavnostní večeře a volná zábava.

V novém roce Vám všem přeji hodně zdraví, štěstí a úspěchů jak v osobním tak i profesním životě.

Milan Gerla, starosta SDH Police

Datum vložení: 6. 1. 2023 11:46
Datum poslední aktualizace: 6. 1. 2023 11:48

SPOLKY