Polický okruh 2017 - Memoriál Ley Menšíkové

Shrnutí sedmého ročníku

Poslední sobota v září patřila sedmému ročníku stále více oblíbeného závodu horských kol, letos pořádaného na památku Ley Menšíkové. Již od 13:00 hod. se u klubovny začali z různých míst Čech, Moravy a Slovenska sjíždět nadšení hobby cyklisté všech věkových kategorií, aby zúročili své tréninkové kilometry a poměřili síly na trati Polického okruhu.  Ten byl letos prodloužen a upraven o atraktivní sjezd ve Stráni. Jeden okruh měří 4100 metrů a má převýšení 130 metrů. Elitní kategorie mužů od 20 do 39 let absolvovala tento okruh celkem 5x. Ženy, junioři a muži od 40 let poměřili síly ve svých kategoriích na tři okruhové trati. Nově vyhlášená kategorie „Nejrychlejší Poličák“ a „Nejrychlejší Poličačka“ se jela na dva okruhy. Před společným startem hlavního pelotonu, který čítal 77 cyklistů se odjely závody okolo klubovny pro tři věkové kategorie nejmenších závodníků, kterých se zúčastnilo 46 dětí. Po ukončení hlavního závodu proběhlo vyhlášení vítězů, předání medailí, věnců a věcných cen. Součástí sobotního odpoledne bylo rovněž vyhlášení vítězů druhého ročníku DTB seriálu, to znamená Kunovické K5 a mini Duatlonu, Kelečského triatlonu K3 a Polického okruhu. Výsledky naleznete na www.dtbserie.cz. O zdárný průběh závodu se staralo celkem 32 pořadatelů, kterým patří velké poděkování. Poděkování patří rovněž sponzorům závodu, ke kterým letos přibyl Zlínský kraj, dále Obec Police, Mikroregion Valašskomeziřičsko – Kelečsko, VÁHALA a spol. s.r.o., SDH Police a Spolek Klenot.

Mian Gerla,

ředitel závodu

Datum vložení: 9. 10. 2017 10:17
Datum poslední aktualizace: 9. 10. 2017 10:59