Zpráva o činnosti JSDH Police za rok 2022

činnost JSDH

K dnešnímu dni je v jednotce 14 hasičů, z toho jsou proškoleni na funkci velitele 4 členové, 6 členů je proškoleno na strojníky a 6 členů na obsluhu motorových pil. Velitelem jednotky je nadále Martin Bajcar a jeho zástupce Martin Vajgl. Jednotka se během roku sešla několikrát k prohlubování svých teoretických a praktických znalostí.

V průběhu roku jsme vícekrát pomáhali v obci, a to jak na žádost KOPIS, tak i na žádost vedení obce. Naše pomoc pro obec spočívala v proplachování obecní kanalizace u čistírny odpadních vod, tak i v samotné čistírně odpadních vod. Několikrát jsme v letních parných měsících zalévali obecní zeleň, při které jsme prováděli i školení a obnovování znalostí z ovládání CAS. Při těchto aktivitách nám pomáhaly i děti členů jednotky.  Dále jsme pomohli spolku Klenot pročistit kanalizaci na klubovně. Dokonce jsme byli jednou občankou Polic požádáni a rádi jsme vyhověli s nastěhováním nového těžkého krbu dovnitř objektu.

V průběhu roku jsme měli tři ostré zásahy. V měsíci lednu na odstranění nahlého stromu nad komunikací u hřiště. Koncem dubna jsme se účastnili zásahu při požáru nízké budovy – pátrací akce v Loučce, kde naše činnost spočívala ve vyhledávání osob v okolí místa události a také v pomoci odklízení sutin přímo v prostorách události. Snad posledním zásahem v letošním roce byl požár polního porostu v lokalitě Babích lávek, u obrázku směrem na Branky. Jednalo se o požár strniště pole v rozsahu cca 2 hektary, které se obešlo naštěstí bez zranění a škody na majetku.

Na hasičské zbrojnici jsme přes rok věnovali čas běžným údržbářským činnostem a nově také instalaci druhých vrat, kdy bylo zapotřebí původní velká vrata zmenšit a vyzdít nový sloup, na který byl umístěn a prodloužen překlad pro nová vrata. Tato rekonstrukce nám zabrala nespočet brigádnických hodin a nutnou reorganizaci vnitřních prostor garáže. Dále byla v budově hasičárny prováděna pravidelná zkouška a údržba všech motorových agregátů a ostatního zásahového vybavení.

V měsíci říjnu se zúčastnil velitel jednotky školení na stanici HZS Valašské Meziříčí zaměřeného na ovládání komunikačního portálu mezi naší jednotkou a HZS. V měsíci září proběhlo okrskové školení v sousední obci Branky, kterého se zúčastnilo 8 členů. V měsíci listopadu se zúčastnili dva členové jednotky školení na Strojníky JPO V s CAS opět na stanici HZS Valašské Meziříčí. Dalším školením většího rozsahu bylo interní školení v obsluze práce s motorovou pilou, které provedl člen JSDH, školení se v letošním roce zaměřilo na práci s motorovou pilou při pořezu již ležícího dřeva.

V průběhu roku jednotka pořídila díky finanční podpoře naší obce dva kompletní třívrstvé zásahové oděvy, čtvery zásahové boty, čtvery zásahové rukavice, 10 kšiltovek a 10 čepic. Obec také financovala přestavbu vjezdových vrat do hasičárny. Tímto bych rád poděkoval vedení obce za jejich podporu a doufáme, že nás bude obec podporovat i nadále nad rámec svých povinností, kterou jí ukládá zákon o požární ochraně.

Na závěr bych chtěl poděkovat zejména všem členům za jejich obětování svého volného času ve prospěch našich spoluobčanů a také našim rodinám, které umožnují vykonávat činnost v jednotce. Dále bych vám všem chtěl poděkovat za podporu JSDH a popřát krásné prožití tohoto vánočního času a šťastný nový rok.

Za jednotku JSDH Police velitel Martin Bajcar

Datum vložení: 6. 1. 2023 11:49