Zprávičky z naší školičky

Zpravodaj květen 2022

Zprávy ze školy

Tou nejdůležitější akcí v měsíci dubnu byl Velikonoční jarmark, na který probíhaly přípravy už od měsíce února. Tvoření, vyrábění a malování vyplňovaly dětem každou volnou chvilku v družině i doma. A výsledek stál opravdu za to. Všechny stoly v jídelně, která se proměnila v úterý 12. 4. 2022 na tržiště, byly plné krásných výrobků nejen od dětí, ale i od našich maminek, tetiček a babiček. Jarmark byl doplněn i tvořením velikonočních zajíčků, malováním vajíček a sázením semínek, které probíhalo v jedné ze tříd. Velice děkujeme všem rodičům a přátelům školy, kteří se akce zúčastnili a naše děti podpořili.

Následující den jsme se přesunuli do Muzea ve Valašském Meziříčí, kde jsme se zúčastnili programu Velikonoce v muzeu. Vyrobili jsme si velikonoční věnečky z papíru, dozvěděli se o různých technikách malování kraslic a upekli jsme si i tradiční velikonoční pečivo tzv. jidášky.

Ve středu 20. 4. jsme se zúčastnili dopravní výchovy ve Valašském Meziříčí. Tentokrát ale neproběhla na dopravním hřišti z důvodu rekonstrukce, ale na mobilním dopravním hřišti v Domečku.

Den Země jsme letos oslavili ve čtvrtek 21. 4. účastí na programu ve Valašském Meziříčí. Pro žáky bylo v amfiteátru připraveno několik různých stanovišť, na kterých plnili různé úkoly a dozvěděli se plno zajímavých věcí z oblasti přírodních věd a ekologie, například jak správně recyklovat, jak poskytnout první pomoc, jak se vyrábí med a čím jsou pro nás důležité včely. Také jsme si vyzkoušeli některé fyzikální a chemické pokusy a pozorovali Slunce hvězdářským dalekohledem. Den Země oslavili i žáci ve školní družině, a to procházkou k prameni potoka a povídáním o vodě

Poslední akcí tohoto měsíce byl „Čarodějnický rej“, který se konal ve čtvrtek 28. 4. ve školní družině a ke kterému jsme přizvali i naše malé kamarády z mateřské školy. Školní zahrada byla plná menších i větších čarodějů a čarodějek, vařilo se v čarodějnickém kotli, zpívaly se čarodějnické písničky, tančily se čarodějnické tance a létalo se na čarodějnickém koštěti. V závěru letu obdržel každý čaroděj a čarodějnice osvědčení o bezpečném zdolání překážkové dráhy.J

Zprávy ze školky

Ve školce se 12. 4. konalo pro rodiče a děti tvořivé odpoledne a den otevřených dveří. Na programu bylo zdobení cukroví jedlými barvami, tvoření jarních obrázků technikou pískování a skládání mozaiky.

Ve středu se děti a paní učitelky vydaly na obecní úřad a do místního obchodu popřát krásné Velikonoce formou přáníček a koledování.

Stejně jako školáci se i děti z mateřské školy zúčastnily programu Velikonoce v muzeu ve Valašském Meziříčí.

„Kdo je zvonek zelený?“ To je název výtvarné soutěže, kterou pořádá Spolek pro obnovu zámeckého parku v Brankách, a které se naše škola každoročně pravidelně zúčastňuje.  Děti v mateřince i žáci v družině namalovali plno krásných obrázků ptáčků, které jsme do soutěže odeslali.

Mgr. Lucie Kristová, ředitelka školy

Datum vložení: 10. 5. 2022 14:46